اخبار بیت کوین

تسلط 80 درصدی بیت کوین بر عرصه ماینینگ ارزهای دیجیتال!

اطلاعات جدید نشان می‌دهند که سهم بیت کوین از کل پاداش های ماینینگ ارز دیجیتال در ۲.۵ سال اخیر ۲۵۰ درصد افزایش یافته است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

طبق اطلاعات جدید، تسلط بیت کوین در عرصه ماینینگ به تدریج در حال افزایش است و از اواسط سال ۲۰۱۷ تاکنون ۲۵۰ درصد افزایش یافته است. اکنون، سهم بیت کوین از کل پاداش های استخراج ارز دیجیتال بیش از ۸۰ درصد است.

به عبارت دیگر، بیش از ۸۰ درصد کل درآمد ماینینگ ارز دیجیتال توسط ماینرهای بیت کوین کسب شده است، در حالی که ماینینگ تمام آلتکوین ها به کمتر از ۲۰ درصد درآمد ماینینگ جهانی رسیده است. این موضوع به دلیل کاهش سودآوری ماینینگ اتریوم بوده است که در مقطعی نسبت به بیت کوین سهم بیشتری از عرصه ماینینگ داشته است، اما اکنون تقریبا مغلوب ماینینگ بیت کوین شده است. هم چنین ماینینگ لایت کوین، زی کش و بیت کوین کش نیز سهم خود از عرصه ماینینگ را از دست داده اند.

در سال گذشته شاهد آن بودیم که بسیاری از ماینرهای آلتکوین ها به استخراج بیت کوین روی آوردند. برخی ماینرهای لایت کوین به دلیل اجرا شدن هاوینگ این کوین و کاهش قیمت این ارز از استخراج این کوین دست کشیدند. بسیاری از ماینرهای اتریوم نیز به دلیل بروز رسانی ها در خصوص انتقال به گواه اثبات سهام این شبکه را ترک کردند و در مقابل شاهد آن بودیم که تعداد ماینرهای شبکه بیت کوین در حال افزایش هستند.

به طور کل، این اطلاعات نشان می‌دهند که بیت کوین همانند بخش عمده ای از تاریخ ارزهای دیجیتال، بار دیگر به پادشاه ماینینگ کریپتو تبدیل شده است. بیت کوین در زمان اوج ICO ها در سال ۲۰۱۷، تسلط استخراج خود را از دست داد، اما اکنون اوج ICO ها به پایان رسیده و بیت کوین بار دیگر به صدر برگشته است.

منبع
bitcoinnews

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا