اخبار خارجی

عضو کنگره آمریکا: بیت کوین از بین نمی رود، بلکه قوی تر می شود

تام اِمِر (Tom Emmer) عضو کنگره آمریکا طی پادکست آنتونی پامپلیانو گفته است ماهیت غیرمتمرکز بیت کوین همان نکته‌ای است که آن را نسبت به ارزهای سنتی به شدت تحت کنترل متمایز می‌کند.

وی خاطرنشان کرد که بیت کوین توسط ساتوشی ناکاموتو و همزمان با بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸ در سراسر جهان به وجود آمد، نه طی معضلات اقتصادی کنونی ناشی از شیوع ویروس کرونا. همانند گذشته مردم به دنبال ذخیره ارزش جدید در بحبوحه اقدامات بی‌سابقه دولت هستند که می‌تواند ارزش دلار آمریکا را کاهش دهد.

امر گفت:

پس از آنکه از بحران بیرون آمدیم بیت کوین جایی نخواهد رفت، بلکه قویتر خواهد شد. اکنون برایان بروکز از سازمان کنترل ارز می‌گوید سازمان‌ها شما می‌توانید به بانکداری بیت کوین بپردازید، می‌توانید با آن خرید کنید و با آن کار کنید.

نگاهی به هک توییتر

تام امر از بیت کوین در برابر هک اخیر توییتر دفاع کرد و گفت:

بیت کوین مشکل این جریان نبود. کنترل و متمرکزسازی مشکل اصلی بود.

وی موضع خود را بیان کرد و گفت:

ببینید، مشکل از توییتر است. آنها اشتباه کردند. بیت کوین اشتباه نکرد. امنیت توییتر مناسب نبود و هک شد. افراد بد همه جا هستند.

وی هم‌چنین توضیح داد به همین دلیل است که کنترل و متمرکزسازی را دوست ندارد. او به شیوع ویروس کرونا در ووهان چین و اقدام دولت در خصوص قرنطینه تمام افراد اشاره کرد، زیرا کنترل ارز سنتی در دست دولت بود. وی گفت:

دولت تمام کنترل ارز را در اختیار دارد. اگر در ووهان زندگی می‌کردید شما را قرنطینه می‌کردند و نمی‌توانستید به شهر دیگری بروید. نمی‌توانستید چیزی بخرید مگر آنکه دولت اجازه میداد. آیا نکات دیگری باید بگویم که نشان دهد چرا متمرکزسازی را دوست ندارم؟

امر افزود هنگامی که لیبرا از جانب فیسبوک معرفی شد گفتم چه مفهوم عالی و باورنکردنی است. اما کسی باید کنترل را در دست داشته باشد. مگه نه؟

امر خاطرنشان کرد که در یک سیستم متمرکز همواره یک فرد یا گروه تصمیم می‌گیرد که پول را به کجا و چه چیزی اختصاص دهد و این نکته هرگز خوب نبوده و نیست.

اگر شما آن فرد باشید یا در آن گروه حضور داشته باشید همه چیز به خوبی کار می‌کند و مطابق میل شما است. اما پس از مدتی، اگر در گروه حضور نداشته باشید و فرد تصمیم‌گیرنده در خصوص اختصاص پول نباشید، هرگز خوب و مطابق میل شما نخواهد بود و فرقی ندارد که چقدر تلاش کنید.

قیمت بیت کوین

وی افزود من نمی‌خواهم شاهد اشتباه کردن دولت باشم و عرصه ارزهای دیجیتال این موضوع را امکان‌پذیر می‌سازد. وی خاطرنشان کرد که غیرمتمرکزسازی بیت کوین همان نکته ای است که می‌تواند آن را به فاز بعدی سیستم مالی عصر معاصر تبدیل کند.

منبع
decrypt

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا