اخبار خارجی

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین؛ ۱۱ آذر ۱۴۰۰

بیت کوین در تلاش است تا یک بار دیگر قیمت خود را به بالاتر از مقاومت ۵۹،۳۰۰ دلار برساند. بزرگ‌ترین رمز ارز بازار تا کنون ۲ بار در برابر این مقاومت شکست خورده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از بین‌کریپتو، نمودار روزانه قیمت بیت کوین نشان می‌دهد که این رمز ارز بعد از بازیابی قیمت در ۷ آذر ماه (فلش سبز رنگ در نمودار زیر) روند صعودی خود را آغاز کرده است. بازیابی قیمت در آن زمان در سطح ۵۳،۳۵۰ دلار صورت گرفت که این سطح هم حمایت افقی و هم حمایت فیبوناچی را دارد. تا زمانیکه قیمت بیت کوین بالاتر از این سطح قرار داشته باشد، می‌توان روند را صعودی نامید.

اندیکاتورهای تکنیکال نیز از صعودی بودن روند قیمت BTC خبر می‌دهند.

اندیکاتور MACD به صورت پیاپی ۴ بار مومنتوم بالاتر ثبت کرده است که نشان می‌دهد میانگین متحرک کوتاه مدت‌تر نسبت به میانگین‌های بلندمدت‌تر شتاب بیشتری دارند. اندیکاتور RSI نیز در حال افزایش است که نشان می‌دهد مومنتوم صعودی در حال شکل گرفتن است. البته باید در نظر داشت که هنوز RSI زیر ۵۰ قرار دارد و باید بالاتر از خط ۵۰ ظاهر شود تا بازیابی قیمت تایید شود.

نمودار قیمت بیت کوین تایم‌فریم روزانه
نمودار قیمت بیت کوین تایم‌فریم روزانه

نمودار ۶ ساعته قیمت بیت کوین نشان می‌دهد که BTC از تاریخ ۱۰ نوامبر که بالاترین قیمت خود را ثبت کرده بود، عمدتا زیر خط روند نزولی معامله شده است. این مقاومت تا کنون ۲ بار (فلش‌های قرمز در نمودار زیر) از افزایش قیمت جلوگیری کرده است.

این سطح با قیمت ۵۹،۳۰۰ دلار با سطح ۰.۳۸۲ فیبوناچی اصلاحی تطابق دارد. بیت کوین برای آنکه بازیابی کوتاه مدت خود را تکمیل کند باید بر این سطح مقاومتی غلبه کند.

همانند نمودار ۱ روزه، در این نمودار نیز اندیکاتورهای تکنیکال سیگنال‌های صعودی را نشان می‌دهند اما فعلا روند صعودی تایید نشده است.

با اینکه شاخص RSI بالاتر از سطح ۵۰ قرار دارد اما اندیکاتور MACD مثبت نیست.

نمودار قیمت بیت کوین تایم‌فریم ۶ ساعت
نمودار قیمت بیت کوین تایم‌فریم ۶ ساعت

در آخر به بررسی نمودار ۱ ساعته می‌پردازیم. در این نمودار قیمت BTC تاکنون ۲ بار (فلش‌های سبز رنگ) در حمایت ۵۶،۳۱۵ دلار مطابق با سطح ۰.۵ فیبوناچی اصلاحی بازیابی شده است. با بررسی کف‌های این دو قسمت متوجه می‌شویم که اصلاح کوتاه مدت قیمت به پایان رسیده است و بیت کوین می‌تواند بار دیگر برای شکستن خط روند نزولی تلاش کند.

نمودار قیمت بیت کوین تایم‌فریم ۱ ساعت
نمودار قیمت بیت کوین تایم‌فریم ۱ ساعت
این مطلب تنها ترجمه خبر منبع است و به هیچ عنوان توصیه خرید و فروش رمز ارزها نیست.

تحلیل شما از روند قیمت بیت کوین چیست؟ آیا بیت کوین در کوتاه مدت از مقاومت ۵۹،۳۰۰ دلار عبور می‌کند؟

منبع
beincrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا