اخبار خارجی

بیت کوین در فیسبوک سانسور شد

در اقدام جدیدی که به نظر می‌رسد بار دیگر برای سرکوب کردن صنعت ارز دیجیتال انجام شده است، فیسبوک به ممنوعیت و بن کردن هشتگ بیت کوین (Bitcoin#) پرداخته است.

با توجه به این نکته که هشتگ استیبل کوین لیبرا (Libra#) هم‌چنان بدون مشکل به فعالیت خود ادامه می‌دهد، جامعه بیت کوین به دلیل این اقدام که نمونه‌ای از سانسور است، رنجیده خاطر شده‌اند.

بن شدن بیت کوین در فیسبوک

پذیرش بیت کوین توسط جک دورسی

فیسبوک و توییتر هفته گذشته در جلسه سنا حضور داشتند. در این جلسه، جمهوری خواهان از مارک زوکربرگ و جک دورسی مدیران عامل این دو شرکت سوالاتی در خصوص سانسور و ساکت کردن نظرات محافظه کارانه پرسیدند.

هنگامی که بحث به موضوع ارزهای دیجیتال کشیده شد، این دو مدیرعامل نظرات کاملا مخالف با یکدیگر داشتند. هشتگ بیت کوین تنها مطلب موجود در بیوگرافی حساب توییتر جک دورسی است. از طرف دیگر، زوکربرگ به جای پذیرش پول دیجیتال غیرمتمرکز، با پروژه به شدت بحث‌برانگیز خود به اسم لیبرا که می‌تواند به ارز غالب بین‌المللی تبدیل شود، موجب عصبانیت قانونگذاران و سیاستمداران شد.

جک دورسی مدیرعامل توییتر و اسکوئر سال گذشته مخالف با پیوستن به اتحادیه لیبرا بوده و گفته است:

به هیچ‌وجه. هیچ نکته‌ای در لیبرا ربطی به هدف ارزهای دیجیتال ندارد.

فیسبوک از ماه ژانویه ۲۰۱۸ شروع به ممنوعیت تبلیغات ارزهای دیجیتال در پلتفرم خود کرده است، اما ۵ ماه بعد، این ممنوعیت را کنار گذاشت.

علیرغم آنکه جک دورسی یکی از طرفداران سرسخت بیت کوین است، توییتر نیز در ماه مارس ۲۰۱۸ به ممنوعیت تبلیغات ارزهای دیجیتال پرداخت. اخیرا الکس ادلمن (Alex Adelman) مدیرعامل شرکت لولی (Lolli) به انتقاد از این دو پلتفرم در خصوص عدم امکان اجرای تبلیغات پرداخته است.

فیسبوک مملو از کلاهبرداری‌های بیت کوین

محتمل‌ترین دلیل مخالف فیسبوک با بیت کوین، حجم عظیمی از کلاهبرداری‌های این ارز دیجیتال در پلتفرم فیسبوک است.

چندین شخصیت برجسته، از جان دومول (John de Mol) شخصیت تلویزیونی شناخته‌شده هلندی تا مارتین لوییز موسس MoneySavingExpert.com از فیسبوک به دلیل حذف نکردن تبلیغات کلاهبردارانه که از اسم و تصویر آنها استفاده می‌کرده‌اند، شکایت کرده‌اند.

تبلیغاتی نظیر Bitcoin Revolution و Bitcoin Profit به کلاهبرداری از کاربران فیسبوک پرداخته‌اند، بدون آنکه شخصیت‌های معروف ارتباطی با این برنامه‌ها داشته باشند.

نکته قابل ذکر این است که هشتگ سایر ارزهای دیجیتال معروف و حتی کلاهبرداری‌هایی نظیر وان‌کوین (OneCoin#) هم‌چنان در دسترس هستند.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا