اخبار خارجی

وزارت دفاع اوکراین نمی‌تواند از کمک‌های مالی به صورت بیت کوین استفاده کند

در جریان حمله گسترده روسیه به اوکراین، کمک‌های مالی به صورت رمز ارز به یکی از سازمان‌های مردم نهاد که از سربازان اوکراینی حمایت می‌کند، به بیش از ۵ میلیون دلار رسیده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از بیت‌کوین نیوز، سازمان «Come Back Alive» یکی از بزرگ‌ترین سازمان‌های مردم نهاد (NGO) که در سال ۲۰۱۴ تاسیس شده است و در کی‌یف پایتخت اوکراین مستقر است، تاکنون بیش از ۵ میلیون دلار به صورت بیت کوین در حمایت از سربازان این کشور، دریافت کرده است. تاکنون بیش از ۱۳۶ BTC به آدرس بیت کوین این نهاد غیردولتی ارسال شده است.

به علاوه بر اساس گزارش کریپتو پوتیتو، یکی از این تراکنش‌ها از طرف یک کیف پول ناشناس انجام شده است که در تاریخ ۲۵ فوریه، ۸۰ BTC را به آدرس این سازمان مردم نهاد ارسال کرده است.

ارسال بیت کوین به سازمان مردم نهاد کمک به نظامیان اوکراین

در همین حال، صفحه جمع‌آوری کمک‌های این نهاد در پلتفرم Patreon حذف شده است. سخنگوی این پلتفرم اذعان داشت:

Patreon به کمپین‌هایی که در فعالیت‌های خشونت‌آمیز و یا خرید تجهیزات نظامی فعالیت می‌کنند، جدای از نیت آنها، اجازه فعالیت نمی‌دهد.

وزارت دفاع اوکراین رسما نمی‌تواند کمک‌هایی به صورت رمزارز را بپذیرد

بر اساس گزارش کریپتو اسلیت، در حالی که کمک‌های مالی به صورت رمز ارز از طریق NGOها سرازیر شده است، بیانیه‌ای از طرف وزیر دفاع اوکراین نشان می‌دهد که ارتش این کشور نمی‌تواند به صورت رسمی این کمک‌های مالی را قبول کند.

قانون ملی اوکراین به وزارت دفاع این کشور اجازه استفاده از سایر کانال‌های پرداختی (نظیر وب‌مانی، بیت کوین، پی‌پل و غیره) را نمی‌دهد.

منبع
bitcoin.com

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا