اخبار بیت کویناخبار آلتکوین

دعوای کمیسیون معاملات آتی کالا با SEC بالا گرفت: ۸۰٪ از ارزها اوراق بهادار نیستند!

روستین بهنام (Rostin Behnam)، رییس کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا (CFTC) امروز در جلسه‌ای در مجلس سنای این کشور اعلام کرد با توجه به حکم دادگاهی در ایالت ایلینویز، بیت کوین و اتریوم هردو به عنوان «کالا» درنظر گرفته می‌شوند. بهنام همچنین در این جلسه مدعی شد ۷۰ تا ۸۰٪ از ارزهای دیجیتال اوراق بهادار محسوب نمی‌شوند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، اظهارات بهنام در حالی مطرح می‌شود که گری گنسلر (Gary Gensler)، رییس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) تاکنون بارها مدعی شده اکثر ارزهای دیجیتال، اوراق بهادار محسوب می‌شوند و در دایره نظارت این آژانس قرار می‌گیرند.

بیت کوین و اتریوم کالا هستند

بهنام در جلسه استشهاد خود در مجلس سنا خاطرنشان کرد بر اساس دادگاهی در ایالت ایلینویز، بیت کوین و اتریوم کالاهایی محسوب می‌شوند که باید توسط کمیسیون معاملات آتی کالا قانون‌گذاری شوند. این حکم با دیدگاه خود CFTC نیز مطابقت دارد و دو ارز دیجیتال برتر بازار رمزارزها را از سایر ارزها که ممکن است اوراق بهادار محسوب شوند متمایز می‌کند.

علاوه بر این، در حال حاضر دستورالعمل مشخص‌تری در رابطه با نحوه قانون‌گذاری کالاها وجود دارد و این حکم می‌تواند صلاحیت CFTC در قانون‌گذاری و نظارت بیت کوین و اتریوم را افزایش دهد.

۷۰ تا ۸۰٪ رمزارزها غیر اوراق بهادار هستند

در این جلسه بهنام همچنین در صحبت‌هایی جنجال برانگیز، مدعی شد ۷۰ تا ۸۰٪ از توکن‌های فعلی در بازار، اوراق بهادار به شمار نمی‌روند. این صحبت‌ها اظهارات قبلی گری گنسلر مبنی بر اینکه بیشتر ارزهای دیجیتال اوراق بهادار هستند را به چالش می‌کشد و بر واگرایی نظارتی قابل توجه بین CFTC و SEC تاکید می‌کند.

رییس کمیسیون معاملات آتی کالا در این جلسه بر لزوم صدور اختیارات قانونی جدید برای کنترل بهتر CFTC بر توکن‌های غیر اوراق بهادار و حمایت کافی از سرمایه‌گذاران تاکید کرد. وی همچنین خاطرنشان کرد در حال حاضر شکاف‌های نظارتی زیادی برای ارزهای دیجیتال غیراوراق بهاداری که بخش زیادی از مارکت کپ بازار کریپتو را تشکیل می‌دهند وجود دارد.

وی در این رابطه گفت:

با توجه به خطراتی که این بازار قانون‌گذاری نشده برای سرمایه‌گذاران آمریکایی ایجاد می‌کند، من به طور مداوم و علنی خواستار اختیارات قانونی جدیدی برای CFTC شده‌ام.

رئیس CFTC خواستار قانونگذاری فدرال است

به گفته روستین بهنام، در طول مدت حضورش در بازار دارایی دیجیتال، او شاهد نوسانات گسترده و رسوایی‌های بسیار زیادی بوده و نگرانی‌های خود را در رابطه با قوانین ناکافی برای محافظت از سرمایه‌گذاران در برابر کلاهبرداری‌ها و سایر خطرات مطرح کرده است. وی همچنین از کنگره درخواسته تا قوانینی را سریعا تصویب کند که CFTC را قادر می‌سازد تا بازار دارایی دیجیتال را به طور مؤثر اداره کند.

وی تاکید کرد در صورت عدم اجرای چنین قوانینی، خطرات زیادی سرمایه‌گذاران را تهدید خواهد کرد. وی همچنین از کنگره خواست تا سریعا برای محافظت از سرمایه‌گذاران آمریکایی و کل سیستم مالی اقدام کند.

در نهایت بهنام خاطرنشان کرد CFTC آماده همکاری با تمامی آژانس‌ها و دستگاه‌های دولتی برای قانون‌گذاری بازار است:

این آژانس آماده همکاری با سایر دستگاه‌ها و تمامی ذی‌نفعان برای تدوین برنامه‌ای جامع برای قانون‌گذاری بازار و حمایت از سرمایه‌گذاران است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا