تحلیل تکنیکال

تحلیل قیمت بیت کوین؛ BTC نتوانست از 60,000 دلار عبور کند

قیمت بیت کوین بار دیگر نتوانست از سطح مقاومتی ۶۰,۰۰۰ دلار عبور کند. بیت کو‌ین نشانه‌های نزولی نشان می‌دهد اما سطح حمایتی ۵۲,۵۰۰ نقش کلیدی ایفا می‌کند.

کاهش قیمت بیت کوین

بیت کو‌ین دیروز توانست از سطوح مقاومتی ۵۸,۸۰۰ و ۵۹,۰۰۰ دلار عبور کند و حتی به بالاتر از سطح ۵۹,۵۰۰ دلار برسد، اما روند صعودی آن ادامه نیافت و حتی در خصوص دستیابی به سطح مقاومتی ۶۰,۰۰۰ دلار نیز ناکام ماند.

در نتیجه، واکنش نزولی به کمتر از سطوح حمایتی ۵۸,۵۰۰ و ۵۸,۰۰۰ دلار به وجود آمد. هم چنین قیمت بیت کو‌ین در نمودار ۴ ساعته از سطح حمایتی ۵۸,۰۰۰ دلار عبور کرد. قیمت بیت کو‌ین به کمتر از سطح ۵۵,۵۰۰ و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته کاهش یافت.

قیمت بیت کوین تا ۵۳,۴۴۵ دلار کاهش یافت و اکنون اندکی بازیابی شده است. هم اکنون شاهد عبور قیمت از سطوح ۵۴,۰۰۰ و ۵۴,۵۰۰ دلار هستیم. قیمت بیت کو‌ین حتی توانست از سطح فیبوناچی اصلاحی ۲۳.۶ درصد کاهش قیمت از ۵۹,۵۹۰ به ۵۳,۴۴۵ دلار بالاتر رود.

قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین هم‌اکنون نزدیک به سطح حمایتی ۵۴,۹۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته است. سطح مقاومتی اولیه نیز نزدیک به ۵۶,۵۰۰ دلار است. این سطح نزدیک به سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰ درصد کاهش قیمت از ۵۹,۵۹۰ به ۵۳,۴۴۵ دلار است.

سطح مقاومتی کلیدی نزدیک به ۵۷,۰۰۰ دلار است. عبور از سطح قیمت ۵۷,۰۰۰ دلار عامل کلیدی برای افزایش قیمت بیشتر به سمت سطح مقاومتی ۵۹,۵۰۰ دلار است.

آیا کاهش قیمت بیت کوین ادامه دارد؟

اگر بیت کو‌ین نتواند از سطح مقاومتی ۵۶,۵۰۰ یا ۵۷,۰۰۰ دلار عبور کند، ممکن است کاهش قیمت آن ادامه یابد. سطح حمایتی اولیه نزدیک به ۵۴,۵۰۰ دلار است.

اولین سطح حمایتی کلیدی نزدیک به ۵۳,۵۰۰ دلار است. کاهش قیمت بیشتر ممکن است بیت کو‌ین را به سطح حمایتی ۵۲,۵۰۰ دلار نزدیک کند.

اندیکاتورهای تکنیکال

اندیکاتور MACD چهار ساعته: اندیکاتور MACD در حال کاهش سرعت در منطقه نزولی است.

اندیکاتور RSI چهار ساعته: اندیکاتور RSI نزدیک به سطح ۴۰ است.

سطوح حمایتی مهم: ۵۴,۵۰۰ و ۵۳,۵۰۰ دلار.

سطوح مقاومتی مهم: ۵۶,۵۰۰، ۵۷,۰۰۰ و ۵۹,۵۰۰ دلار.

منبع
newsbtc

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا