اخبار بیت کوین

شاخص ترس و طمع بیت کوین به بالاترین میزان خود رسید

بیت کوین در آستانه عبور از رکورد دیگری در سال جاری پیرامون قیمت ۱۲,۰۰۰ دلار است. هرچند آیا بیت کوین می‌تواند این روند را حفظ کند؟ یکی از شاخص‌های مهم نشان می‌دهد که معامله‌کنندگان بیت کوین به شدت حریص شده‌اند.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

شاخص ترس و طمع، احساس بازار در خصوص بیت کو‌ین و سایر رمز ارزهای مهم را رصد می‌کند. احساسات شدید معمولا گویای کف و اوج بازار است، زیرا افرادی که ترسیده‌اند دارایی خود را فروخته و نقد می‌کنند یا خریداران بسیار خوش‌بین در هر سطح قیمتی اقدام به خرید می‌کنند.

این شاخص در حال حاضر بر روی ۷۸ از ۱۰۰ قرار دارد که بیانگر “حرص شدید” است. فقط طی یک ماه، به لطف روند صعودی تمام رمز ارزهای برتر، این شاخص از ۴۴ به سطح کنونی افزایش یافت.

شاخص حرص و طمع معامله‌کنندگان بیت کوین
شاخص ترس و طمع معامله‌کنندگان بیت کوین

تشدید شرایط

از طرف دیگر، این شاخص اطلاعات را از اوایل سال ۲۰۱۸ رصد می‌کند. این موضوع تا حدودی نامناسب است زیرا اطلاعات اندکی در روندهای پارابولیک مهم نظیر روند صعودی سال ۲۰۱۷ به قیمت ۲۰,۰۰۰ دلار وجود دارد.

هاوینگ بیت کوین گذشت و نظر عموم این است که دیگر مانعی بر سر راه بیت کو‌ین برای افزایش قیمت چشمگیر وجود ندارد. از آخرین بار که این شاخص در این سطح بود بیش از یک سال می‌گذرد و در آن زمان قیمت بیت کوین به کمتر از ۱۴,۰۰۰ دلار رسید.

نمودار قیمت بیت کوین بر اساس شاخص ترس و طمع نشان می‌دهد که این احساس بازار، چشم‌انداز ارزشمندی به معامله‌کنندگان منطقی ارائه می‌دهد. اما همانند سایر اندیکاتورهای موجود، هیچ نکته قطعی وجود ندارد.

شاخص حرص و قیمت بیت کوین
شاخص حرص و قیمت بیت کوین

حرکت رو به رشد فاندامنتال‌های بیت کوین

علیرغم علاقه جامعه رمز ارز به پیش‌بینی قیمت، عوامل بیشتر از اندیکاتورهای تکنیکال در روند کنونی نقش دارند. تنش اجتماعی و محرک‌های اقتصادی بزرگ در سراسر جهان باعث شده است که سرمایه‌گذاران به دنبال دارایی‌های امن نظیر طلا، نقره یا بیت کو‌ین باشند.

مکس کایزر طرفدار شناخته‌شده بیت کوین در اوایل روز دوشنبه پیش‌بینی کرد که خروج سرمایه از آسیا به نفع بیت کو‌ین خواهد بود.

تعدادی از افراد حاضر در این صنعت هم‌چنان در خصوص بیت کو‌ین خوش‌بین هستند، به طوری که دیگو مونیکا (Diogo Monica) رییس و موسس Anchorage گفته است:

بسیاری از سرمایه‌گذاران از عدم زیرساخت سازمانی به عنوان توجیهی برای از دست دادن فرصت سرمایه‌گذاری در روند صعودی سال ۲۰۱۷ استفاده می‌کنند. از دست دادن روند صعودی بعدی توجیهی ندارد به جز استراتژی ناکارآمد سرمایه‌گذاری.

منبع
beincrypto

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا