اخبار خارجی

۷۵۰ میلیون دلار بیت کوین هک شده از صرافی بیتفینکس جا به جا شد!

روز چهارشنبه و پس از آنکه قیمت بیت کوین به رکورد جدیدی دست یافت، چندین هزار بیت کوین از هک بیتفینکس در تاریخ ۲ آگوست ۲۰۱۶ (۱۲ مرداد ۱۳۹۵) به کیف پول نامشخصی انتقال یافت. مقدار دقیق بیت کوین‌هایی که انتقال یافته‌اند مشخص نیست، اما یکی از برنامه‌های تحلیل بلاک چین نشان می‌دهد که بیش از ۱۲,۲۰۸ بیت کوین معادل با ۷۵۴ میلیون دلار به آدرس‌های مختلف ارسال شده است.

انتقال BTC هک شده در صرافی بیتفینکس

  • در تاریخ ۲ آگوست ۲۰۱۶، صرافی بیتفینکس هک شد و تقریبا ۱۱۹,۷۵۶ بیت کوین به سرقت رفت که با احتساب قیمت کنونی بیت کوین، معادل با ۷.۵ میلیارد دلار می‌شود. در آن تاریخ، قیمت بیت کوین ۲۲ درصد کاهش یافت اما صرافی بیتفینکس توانست ضرر مشتریان خود را با توکن‌های دیگر پرداخت کند.
  • طی سال گذشته، تعدادی از بیت کوین‌های سرقتی از هک بیتفینکس انتقال یافته است. با افزایش قیمت بیت کوین، هکر بیتفینکس به انتقال بیشتر کوین‌های موردنظر پرداخته است.
  • بخش خبری Bitcoin.com با استفاده از پلتفرم تحلیل بلاک چین btcparser.com به این نکته دست یافته است کن ۱۱,۷۹۹ بیت کوین از هک صرافی بیتفینکس در بلاک ۶۷۹,۲۰۵ الی ۶۷۹,۲۱۴ انتقال یافته است.
  • مقدار بیت کوین‌های انتقال یافته از دارایی هکر ممکن است بسیار بیشتر باشد و شاید انتقال‌های بیشتری نیز در راه باشد.

چند مورد از بیت کوین های هک صرافی بیتفینکس -قیمت بیت کوین

  • با احتساب قیمت کنونی، این ۱۱,۷۹۹ بیت کوین ارزشی معادل با ۷۴۲ میلیون دلار دارند. این انتقال که شامل بیش از ۳۰ تراکنش بود، یکی از بزرگترین انتقال‌هایی است که هکرهای بیتفینکس تاکنون انجام داده‌اند. Whale Alert نیز متوجه این تراکنش‌ها شده است.
  • اعضای کانال تلگرامی Goldfoundinshit معتقدند که این موضوع به منظور کاهش اندک قیمت بیت کوین انجام شده است. زیرا کوین‌بیس در بازار بورس وارد شده است و بسیاری از افراد در صدد خرید آن هستند.

یکی از اعضای این کانال گفته است:

به نظر ما هکرها در صدد دستکاری قیمت هستند. در نتیجه نمی‌توان آنها را هکرهای معمولی در نظر گرفت.

  • پس از انتقال این ۱۱,۷۹۹ بیت کوین، ۴۰۹ بیت کوین دیگر نیز از هک صرافی بیتفینکس انتقال یافت. بنابراین در مجموع ۱۲,۲۰۸ بیت کوین به ارزش کنونی ۷۵۴ میلیون دلار انتقال داده شده است.

مدیر کانال goldfoundinshit گفته است:

btcparser چندین انتقال بیت کوین از هک صرافی بیتفینکس را تایید کرده است. معمولا چنین خبری منجر به کاهش قیمت می‌شود. این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که تب‌وتاب وارد شدن کوین‌بیس به بورس نزدک، دلیل برای کاهش خرید بیت کوین است.

عموما با افزایش قیمت بیت کوین، مقداری از BTC های هک شده از صرافی بیتفینکس منتقل می‌شود. این مقدار در گذشته باعث ایجاد شوک منفی در بازار می‌شد. اما با توجه به رشد بازار بیت کوین، به نظر می‌رسد این بار، این اتفاق تاثیری بر بازار ارزهای دیجیتال نداشته باشد. در حال حاضر، لیست شدن سهام شرکت کوین بیس در بازار بورس امریکا، خبر اول بازار رمز ارزهاست و انتقال بیت کوین های سرقتی در سال ۲۰۱۶ مورد توجه بازار قرار نگرفته است.

منبع
news.bitcoin

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا