اخبار خارجی

رشد پریمیوم آتی بیت کوین در بورس کالای شیکاگو

آخرین تحولات قیمتی بیت کوین و شکسته شدن مقاومت ۵۰ هزار دلاری با سرمایه‌گذاری‌های سازمانی پشتیبانی می‌شود و این مطلب از رشد پریمیوم بورس کالای شیکاگو (CME) مشخص است.
به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین دسک، در حال حاضر، قراردادهای آتی بیت کوین در CME با پریمیوم ۱۲.۸٪ سالانه نسبت به قیمت بازار اسپات معامله می‌شوند. بر اساس داده‌های ارائه‌شده توسط شرکت Skew، این رقم بالاترین میزان از اواسط ماه آوریل است. جالب است بدانید هفته گذشته این رقم تنها ۰.۳۶٪ بود.

پریمیوم شاخصی است که تفاوت بین قراردادهای آتی بلند مدت و سطوح فعلی بازار آنی (Spot) را اندازه‌گیری می‌کند. در بازارهای سالم این شاخص بین ۵٪ تا ۱۵٪ قرار دارد.

تحلیلگران یکی از دلایل این رشد را به حدس و گمان‌هایی در خصوص پذیرفته شدن صندوق قابل معامله بیت کوین (ETF) ارتباط می‌دهند. بر اساس یادداشت هفتگی شرکت Arcane Research که روز سه‌شنبه منتشر شد، افزایش پریمیوم نشان‌دهنده تقاضای زیاد تریدرها برای پوزیشن‌های لانگ بیت کوین است. در این گزارش آمده است:

در حال حاضر بیشترین میزان معامله آتی بیت کوین در حال انجام است و به نظر می‌رسد تمایلات صعودی بیشتری در پلتفرم‌های سازمانی در حال شکل‌گیری است.

افزایش مداوم نرخ پریمیوم ممکن است نظر تریدرهای حامل (carry trader) را به خود جلب کند که منجر به افزایش تقاضای قابل‌توجهی در بازار اسپات خواهد شد. استراتژی Carry trader شامل قرض گرفتن با نرخ بازدهی کمتر و سرمایه‌گذاری در دارایی‌هایی با سود بالاتر است. تریدرهای حامل به طور همزمان در بازار اسپات پوزیشن خرید باز خواهند کرد و در بازار آتی به پوزیشن فروش استقراضی (Short) وارد خواهند شد تا از همگرایی قیمت سود ببرند. هرچه پریمیوم بیشتر باشد، بازدهی این تریدرها نیز بیشتر خواهد بود.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا