اخبار بلاکچیناخبار بیت کوین

رکورد جدیدی در تعداد نودهای شبکه بیت کوین به ثبت رسید!

تعداد نودها (Node) در شبکه بیت کوین رکورد جدیدی را به ثبت رساند. افزایش تعداد نودهای شبکه بیت کوین به معنی غیرمتمرکزتر شدن شبکه و باعث افزایش امنیت شبکه بیت کوین می‌شود.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

ثبت رکورد در تعداد نودهای شبکه بیت کوین

رکورد تعداد نودهای بیت کوین

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، تعداد نودهای قابل دسترس یا Reachable node در شبکه بلاک چین بیت کوین به بالای ۱۳,۰۰۰ نود رسید. Reachable node، فول نودهایی هستند که ارتباط کاملی در شبکه دارند که هم می‌توانند به شبکه اطلاعات ارسال کنند و هم می‌توانند از شبکه اطلاعات دریافت کنند، بر خلاف Unreachable Node که ارتباط یک طرفه داشته و تنها می‌توانند به شبکه اطلاعات ارسال کنند و قادر به دریافت دیتا از شبکه نیستند.

پیش از این بیشترین تعداد نود در شبکه بیت کوین ۱۱,۶۱۳ عدد بود که در ماه ژانویه به ثبت رسیده بود. اطلاعات درون شبکه نشان می‌دهد که در روز ۵ جولای (۱۴ تیر) تعداد فول نودهای شبکه بیت کوین به عدد ۱۳,۳۷۴ نود رسیده است. در زمان نگارش این خبر، این تعداد کمی کاهش یافته و به عدد ۱۲,۸۳۵ نود رسیده است. به این ترتیب رکورد جدیدی در تعداد نودهای کامل شبکه بیت کوین رقم خورد.

اطلاعات سایت Coin.Dance نشان می‌دهد که ۹۸.۷۷ درصد از کل نودهای شبکه بیت کوین، از نرم افزار Bitcoin Core استفاده می‌کنند. هرچند نرم افزارهای دیگری همچون Bitcore و Bitcoin Knot نیز حضور دارند اما در مقایسه با بیت کوین کور، محبوبیت بسیار کمتری دارند.

چند نود از تپ روت استفاده می‌کنند؟

نرم افزار بیت کوین کور، پس از موافقت بیش از ۹۰ درصد ماینرهای بیت کوین با فعال سازی بروزرسانی تپ روت در شبکه بیت کوین، نسخه ۰.۲۱.۱ خود را عرضه کرد که از آپدیت تپ روت پشتیبانی می‌کند. براساس اطلاعات منشتر شده در سایت Coin.Dance بیش از ۵۰۰۰ نود شبکه بیت کوین از نسخه تپ روت بیت کوین استفاده کرده و نرم افزار خود را به آخرین ورژن بیت کوین کور ارتقا داده‌اند. با توجه به تعداد کل فول نودهای شبکه، در حال حاضر حدودا ۴۰ درصد از شبکه بیت کوین از تسخه تپ روت استفاده می‌کنند.

نودها تمایل دارند ناشناس بمانند!

اطلاعات نشان می‌دهد که همزمان با ثبت رکورد جدید در تعداد نودهای شبکه بیت کوین، تقریبا نیمی از نودها از شبکه Tor (بستری برای برقراری ارتباط ناشناس) استفاده می‌کنند. این در حالی است که در گذشته تنها ۲۵ درصد از کل نودها از Tor Network استفاده می‌کردند. زمانی که نودها از شبکه تور برای برقراری ارتباط با شبکه بیت کوین استفاده می‌کنند، از یک لایه امنیتی اضافه برای مخفی کردن IP خود و ناشناس ماندن در شبکه بهره می‌برند.

رکورد جدید در تعداد نودهای شبکه بیت کوین، خبر بسیار خوبی در بحث غیرمتمرکز بودن بیت کوین دارد. هر چه تعداد نودهای شبکه افزایش یابد، شبکه غیرمتمرکز تر خواهد شد. در شبکه بیت کوین، تعداد نودها نسبت به سال قبل، ۲۷۳۹ واحد افزایش یافته که به معنی غیرمتمرکزتر شدن این شبکه محبوب است.

شبکه لایتنینگ بیت کوین

همزمان با افزایش تعداد نودها در شبکه بیت کوین، تعداد نودهای شبکه لایتنینگ بیت کوین (راهکار لایه دو که به هدف افزایش مقیاس‌پذیری شبکه بیت کوین، راه‌اندازی شده است) نیز به ۱۲,۸۰۰ واحد رسیده که برای این شبکه نیز رکورد جدیدی به حساب می‌آید. در حال حاضر تعداد ۱۸۰۰ واحد بیت کوین در این شبکه وجود دارد که تنها در یک هفته اخیر، ۱۰۰ واحد بیت کوین به دارایی ذخیره شده در این شبکه اضافه شده است. این نکته نشان می‌دهد که با توجه به بروزرسانی تپ روت، استفاده از شبکه لایتنینگ نیز افزایش یافته است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا