اخبار خارجی

حمله تراکنش هایی به ارزش یک ساتوشی به شبکه بیت کوین

استخر حافظه (mempool) بیت کوین با تراکنش های کوچک و کم ارزش در حال پر شدن می‌باشد و باعث ازدحام شبکه می‌شود. بک لاگ (Backlog) سریعا پر شده است و باعث تجمع تقریبا ۹۰ هزار تراکنش در انتظار در استخر حافظه گردیده است.

انجام تراکنش های ساتوشی به چندین ساعت زمان نیاز دارند

شبکه بیت کوین مطابق معمول کار می‌کند و انتقال های کوچک دارای مقادیر ناچیزی بیت کوین بر کارمزدها تاثیرگذار نمی‌باشد. تراکنش ها در اولویت قرار ندارند، بنابراین انجام آنها ساعت ها طول می‌کشد. بک لاگ ممکن است ساعت ها طول بکشد تا تایید شود و تمام تراکنش ها وارد بلاک ها شوند.

btc

یکی از کاربران توییتر به اسم Whalepanda در این خصوص توییت کرد: بسیاری از افراد، خروجی های خرج نشده تراکنش خود را بر روی یک ساتوشی حفظ می‌کنند تا از تراکنش های کم ارزش تر در آخر هفته بهره مند شوند. بیت کوین طبق انتظار و بدون هیچ تأثیرگذاری برای کاربران به کار خود ادامه می‌دهد.

این شرایط استخر حافظه برای مدتی ادامه یافت، به طوری که بک لاگ همانطور باقی ماند تراکنش های بزرگ با کارمزد بالاتر رد می‌شدند.

btc1

توضیحات whalepanda شامل این بود که تراکنش های داست (dust یا تراکنش هایی با ارزش ناچیز) از کیف پول ها و آدرس ها هم چنان ادامه می‌یابند. در حال حاضر هیچ اطلاعاتی برای حمله داستینگ وجود ندارد. تراکنش های بیت کوین تحت بررسی و موشکافی دقیق قرار گرفته اند، اما تاکنون نظریه های معدودی برای بک لاگ پیشنهاد شده است. حمله داستینگ می‌تواند به عنوان ابزاری برای اتصال کاذب چند کیف پول و مختل کردن سایر اتصال ها مورد استفاده قرار گیرد.

کاهش سرعت شبکه بیت کوین با کاهش قیمت

از طرف دیگر شبکه بیتکوین کاهش فعالیت ها و ارزش تراکنش ها را نشان می‌دهد، زیرا کوین های کمتری به صرافی ها انتقال می‌یابد. در روز گذشته، حدود یک میلیارد دلار بیت کوین انتقال یافته است که مقدار تقریبا کمی است. هرچند تراکنش های تایید شده در حال افزایش می‌باشند و بک لاگ نیز به زودی تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. در حال حاضر تعداد تراکنش های تایید شده بیت کوین در هر روز ۳۵۰,۰۰۰ تراکنش است.

تکمیل استخر حافظه، زمانی انجام می‌شود که تقریبا تمام نشانه های فعالیت برای تاثیرات بالقوه قیمتی مورد بررسی قرار گرفته باشد. قیمت بیتکوین در محدوده ۸۵۰۰ دلار است و انتظار می‌رود که در صورت ادامه این روند با کاهش بیشتری نیز مواجه باشیم. فعالیت های ماینینگ و تراکنش ها یک اندیکاتور علاقه به بیت کوین می‌باشند.

شبکه بیت کوین با بک لاگ های بزرگتری مواجه شده که بر کارمزدها نیز تاثیرگذار بوده است. در سال ۲۰۱۷، افزایش علاقه به بیت کوین و انتقال سرمایه ها باعث شد زمان های انتظار چند ساعته حتی برای تراکنش هایی با کارمزد بالا نیز ایجاد شود. در حال حاضر یکی از ابزارهای تصویرسازی به اسم TX Street تمام بلاک های بیت کوین که کامل شده اند را نشان می‌دهد.

هرچند کارمزد تراکنش بیتکوین افزایش نیافته است و ۰.۴۳ دلار می‌باشد. اگرچه تراکنش هایی در مقیاس تراکنش های نهنگ ها معمولا با کارمزد بیشتر همراه می‌باشند. در عین حال، این شرایط برای بیت کوین، بزرگترین ازدحام استخر حافظه از ژانویه ۲۰۱۸ می‌باشد. بک لاگ نسبت به تابستان ۲۰۱۹ که شبکه بیت کوین برای بررسی سایر پروژه های ارز دیجیتال مورد استفاده قرار می‌گرفت نیز بیشتر می‌باشد.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا