اخبار خارجی

نوسان به بازار رمز ارزها بازگشته است؛ قیمت بیت کوین به ۱۲۰۰۰ و اتر به ۴۰۰ دلار رسید

قیمت بیت کوین و اتریوم امروز روند صعودی چشمگیری را رقم زدند. عبور قیمت بیت کوین از محدوده ۱۱,۵۰۰ الی ۱۱,۸۰۰ دلار، مهمترین دستاورد گاوها در هفته گذشته بوده است و تعدادی از تحلیلگران خاطرنشان کرده‌اند که بالاتر از سطح قیمت ۱۲,۰۰۰ دلار، سطح مقاومتی اندکی وجود دارد. قیمت بیت کوین پس از اینکه به محدوده ۱۲۱۰۰ دلار رسید در عرض شش دقیقه ۱۲ درصد کاهش یافت و حدودا ۱۶۰۰ دلار از ارزش آن کم شد و به کانال ۱۰۸۰۰ دلار برگشت. در حال حاضر بیت کوین در محدوده ۱۱۲۰۰ دلار معامله می شود. قیمت اتریوم نیز پس از اینکه به ۴۱۱ دلار رسید حدود ۲۰ درصد کاهش یافت و به ۳۲۳ رسید. در حال نوشتن این خبر در محدوده ۳۸۰ دلار خرید و فروش می شود.

مایکل ون دوپوپ در تحلیل قبلی خود گفته بود:

سطح مقاومتی ۱۱۵۰۰ الی ۱۱۸۰۰ دلار سطح بسیار مهمی در نمودارها است. این سطح قیمت نه تنها در طول تابستان ۲۰۱۹ به عنوان سطح مقاومتی عمل کرد، بلکه در بازار صعودی دسامبر ۲۰۱۷ نیز نقش سطح مقاومتی را داشت.

نوسان قیمت اخیر به ۱۲,۰۰۰ دلار از این سطح مقاومتی قدیمی و مهم عبور کرده است و طبق گفته‌های ون دوپوپ اگر قیمت بیت کوین از این محدوده عبور کند، مسیر باز بزرگی برای افزایش قیمت وجود دارد و بازار صعودی در پیش خواهد بود.

در دو هفته گذشته، قیمت اتر تا ۷۵ درصد افزایش یافته و از ۲۲۲ به ۴۰۰ دلار رسیده است.قیمت اتریوم پس از دو سال ۴۰۰ دلار را تجربه کرد و آخرین بار در ماه آگوست ۲۰۱۸ با این قیمت خرید و فروش می شد. بسیاری از سرمایه‌گذاران معتقدند روند قیمت اتر روند کلی بازار را کنترل می‌کند و احتمالا قیمت بیت کوین را افزایش داده است. ۳ دلیل برای روند صعودی قیمت اتر وجود دارد: دیفای، اتریوم ۲.۰ و روند صعودی در بازار آلتکوین‌ها.

رشد دیفای دلیل افزایش قیمت آلتکوین‌ها است اما نشانه‌های نزولی وجود دارد

از اواسط ماه ژوئن، سرمایه مسدودشده در پروتکل‌های دیفای افزایش یافته است. عرضه توکن‌های دیفای نظیر کامپوند منجر به افزایش تقاضا برای دیفای شده است.

دلیل این افزایش تقاضا، تمایل کسب سود بیشتر کاربران است که بین پروتکل‌های مختلف دیفای جابجا می‌شوند.

در تاریخ ۱ آگوست قیمت اتر به بالاترین سطح دو سال اخیر خود رسید. قیمت اتر در بیتمکس به ۳۹۵ دلار رسید اما معامله‌کنندگان در خصوص اصلاح و کاهش قیمت هشدار داده‌اند.

اتریوم ۲.۰ باعث تشدید روند اتر شده است

یکی از دلایل روند صعودی قیمت اتر، انتظار برای عرضه اتریوم ۲.۰ است. انتظار می‌رود که در ماه آگوست، آخرین شبکه آزمایشی اتریوم ۲.۰ به اسم مدالا عرضه شود.

کلوین کُه موسس شرکت Spartan Black اخیرا گفته است که هر فاز اتریوم ۲.۰ منجر به منسجم شدن اتریوم و افزایش قیمت اتر خواهد شد.

ادامه فصل آلتکوین‌ها

روند صعودی بیت کوین و اتر طی ۳ روز گذشته با کاهش قیمت آلتکوین‌ها مصادف شده است. اگر آلتکوین‌ها با روند صعودی رایجی مواجه شوند، چرخه سودآوری می‌تواند ادامه یابد.

در بازار صعودی قبلی، ارزهای دیجیتال مهم و آلتکوین‌های کوچک ارتباط عکس با افزایش قیمت بین کوین داشته‌اند، یعنی با افزایش قیمت بیت کوین، قیمت آلتکوین‌ها کاهش یافته است. هنگامی که قیمت بیت کوین ثابت بماند نیز این شرایط صادق است.

باید منتظر ماند و دید که آیا ۳ عامل گفته شده می‌تواند منجر به افزایش قیمت اتر و عبور آن از سطوح مقاومتی شود یا خیر.

نظر تریدرها در مورد قیمت بیت کوین

یکی از معامله‌کنندگان شناخته شده و خالق مدل معروف انباشت به جریان (S2F) معتقد است که قیمت بیت کوین به ۱۰۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید. احساس خوش‌بینانه او با تغییر روند آلتکوین‌ها مصادف شده است.

اطلاعات نشان می‌دهند که زمان درخشش بیت کوین است. کلوین کُه در خصوص عملکرد بهتر بیت کوین نسبت به آلتکوین‌ها گفته است:

اگر قیمت بیت کوین از سطح مقاومتی ۱۱,۴۰۰ دلار عبور کند، سریعا به ۱۲,۰۰۰ دلار خواهد رسید.

اطلاعات Skew نشان‌ می‌دهد که ده‌ها میلیون دلار قرارداد فروش استقراضی در حال نقد شدن هستند. این موضوع نشان می‌دهد که تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران در آینده نزدیک به بیت کوین اعتماد بیشتری دارند.

کانترینگ کلارک (Cantering Clark) معامله‌کننده ارز دیجیتال گفته است علیرغم وجود فروش استقراضی، روند صعودی هم‌چنان قوی است.

برای بعضی از معامله‌کنندگان، فروش استقراضی بیت کوین می‌تواند جذاب باشد زیرا بیت کوین در هفته گذشته روند صعودی تدریجی داشته است و در حال عبور از سطوح مقاومتی است.

روند صعودی ۱۷ درصدی حتی در بازار صعودی و برای بیت کوین نیز بسیار مهم است. اما هنگامی که روند بیت کوین کاملا صعودی است، مقداری فشار فروش استقراضی می‌تواند روند صعودی را تشدید کند.

طبق اطلاعات Bybt, در ۲۴ ساعت گذشته، سفارش ۷۲۴۲۲ نفر نقد شدند و در واقع بزرگترین نقدشدگی سفارش در بیتمکس به ارزش ۱۰ میلیون دلار رخ داد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا