اخبار خارجی

کاهش ۴ درصدی قیمت بیت کوین؛ آماده سازی برای سطح بالاتر از ۱۲,۰۰۰ دلار

پس از یک روز پرنوسان که قیمت بیت کوین به ۱۱,۸۲۰ دلار کاهش یافت، به نظر می‌رسد که این رمز ارز در حال آماده شدن برای رسیدن به سطح قیمت بالاتر از ۱۲,۰۰۰ دلار در روز جاری است.

اصلاح قیمت ۴.۴ درصدی پس از ۶ روز روند صعودی رخ در داد که باعث شده بود قیمت بیت کوین ۱۱.۹۳ درصد افزایش یابد. این اصلاح، قیمت بیت کوین را به اولین سطح حمایتی رساند. پس از تبدیل شدن سطح مقاومتی به سطح حمایتی، چنین روندهای اصلاحی کاملا طبیعی و سازنده است.

عملکرد بازار رمز ارز ها
عملکرد بازار رمز ارز ها

نکته مثبتی که باید به آن توجه کرد این است که کندل روزانه هنوز کندل قبلی را دربرنگرفته و الگوی کف قیمت تغییری نکرده است.

در حال حاضر به نظر می‌رسد که گاوها در صدد تبدیل سطح قیمت ۱۲,۱۰۰ الی ۱۲,۲۰۰ دلار به سطح حمایتی هستند. در این صورت، بیت کوین جای پای خود را برای افزایش قیمت به ۱۲,۹۰۰ دلار محکم خواهد کرد.

نکته جالب این است که با اصلاح قیمت بیت کوین و کل بازار رمز ارزها، شاخص بورس S&P 500 رکورد روزانه جدیدی بر روی ۳۳۹۵.۰۶ را ثبت کرده و توانسته است ضررهای ماه مارس که ناشی از شیوع ویروس کرونا بود را از بین ببرد.

طبق گفته‌های تحلیلگران CNBC، پایان روز معاملاتی کنونی، شروع بازار صعودی در بورس را تایید می‌کند.

در این بین، طلا و نقره نیز اندکی کاهش قیمت ثبت کردند، اما قیمت هر دوی این دارایی‌ها نزدیک به رکورد چند سال اخیر هستند.

روند صعودی و تدریجی طلا و نقره گویای آن است که حتی اگر بازار بورس روند صعودی خود به سمت ثبت رکوردهای جدید را ادامه دهد، باز هم سرمایه‌گذاران درباره آینده اقتصاد آمریکا و جهان محتاط و تا حدودی بدبین هستند.

نمودار قیمت روزانه بیت کوین
نمودار قیمت روزانه بیت کوین

متاسفانه آلتکوین‌ها کاهش قیمت چشمگیری داشتند و قیمت بیت کوین به ۱۱,۸۲۰ دلار کاهش یافته است.

بیشترین اصلاح قیمت متعلق به چین لینک با ۱۷.۲۹ درصد کاهش بوده است. در حال حاضر این آلتکوین ۱۸.۹۴ درصد با بالاترین قیمت ثبت شده خود فاصله دارد.

قیمت اتر نیز کاهش یافت و به ۴۱۲ دلار رسید. کاهش قیمت چشمگیر دیگر متعلق به EOS بود که تا ۹.۱۳ درصد اصلاح قیمت داشت، اما این آلتکوین بازیابی شد و قیمت آن در حال حاضر ۳.۶۲ دلار است.

طبق اطلاعات کوین مارکت کپ مجموع ارزش بازار رمز ارزها ۳۷۷.۵ میلیارد دلار و تسلط بیت کوین نیز ۵۹ درصد است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا