تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین؛ دستیابی به 8000 دلار امکان پذیر است؟

بیت کوین هفته گذشته را با افزایش قیمت ۱۵.۴ درصدی در قیمت ۶۷۷۵ دلار به پایان رساند و امروز نیز با ۶ درصد افزایش قیمت دیگر از مرز ۷٫۰۰۰ دلار عبور کرد و به قیمت ۷۳۰۰ دلار رسید.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

با نگاهی به عملکرد رقبای بیت کوین می‌توان مشاهده کرد که اتر و EOS نیز افزایش قیمت چشمگیر ۱۶ درصدی را طی ۲۴ ساعت گذشته ثبت کرده اند. در نتیجه، تسلط بیت کوین ۱.۵ درصد کاهش یافت و به ۶۵ درصد رسید.

ارزش کل بازار ارز دیجیتال از ۲۰۰ میلیارد دلار عبور کرده است و از سطح مقاومتی اریب ماه فوریه که ارزش بازار برای مدتی به ۳۰۰ میلیارد دلار رسیده بود عبور کرد.

بازار ارز دیجیتال به طور کل ۸۶ درصد از کمترین مقدار خود بر روی ۱۰۰ میلیارد دلار افزایش یافته است، اما هم‌ چنان ۳۰ درصد کمتر از بالاترین مقدار خود در سال ۲۰۲۰ قرار دارد. این موضوع، نوسان در بازار طی چند هفته گذشته را نشان می‌دهد.

بازه زمانی هفتگی بیت کوین

بیت کوین هفته گذشته را با کندل صعودی بزرگی به پایان رساند. روند میانگین متحرک هفتگی در قیمت ۷۰۰۰ دلار متوقف شد، اما اسیلاتور شاخص قدرت نسبی استوکاستیک از روند صعودی عبور کرد و نشان داد که روند آن هم چنان مطلوب گاوها است.

حجم معاملات نیز به کاهش خود ادامه داد، اما بیشتر از میانگین باقی ماند. می‌توانیم مشاهده کنیم که علاقه خرید هفته گذشته مشابه با اکتبر ۲۰۱۹ است که در آن زمان، قیمت بیت کوین از ۷۲۰۰ به ۱۰۴۰۰ دلار جهش پیدا کرد. این موضوع بیان می‌کند که هم چنان علاقه خرید قوی و زیادی در بازار وجود دارد.

بالاتر از میانگین متحرک ۱۰۰ هفته ای، چندین سطح مقاومتی همراه با میانگین متحرک ۲۰ هفته ای وجود دارد که معمولا نشان می‌دهد که آیا روند بیت کوین صعودی است یا نزولی. به علاوه، میانگین متحرک ۱۰۰ و ۲۰۰ هفته ای در این سطح قرار دارند و هر دو به عنوان سطح مقاومتی، نقش مهمی ایفا می‌کرده اند.

علاوه بر میانگین های متحرک، نقطه ثقل سالانه نیز بر روی قیمت ۸۱۰۰ دلار قرار دارد، بنابراین اگر گاوها بتوانند از طریق میانگین متحرک ۱۰۰ هفته ای به پیشرفت خود ادامه دهند، اندکی مقاومت بالاتر از سطح ۷۰۰۰ دلار وجود خواهد داشت.

نمودار روزانه بیت کوین

همانطور که در بازه زمانی روزانه نشان داده شده است، بیت کوین پس از دستیابی به نقطه کنترل در قیمت ۶۶۰۰ دلار، از بالاترین مقدار محدوده معاملاتی قبلی و هم چنین میانگین متحرک ۱۰۰ هفته ای عبور کرده است. اندیکاتور MACD ادامه روند صعودی مشخصی را نشان می‌دهد و در آستانه عبور از خط صفر است. این موضوع بدان معنا است که میانگین متحرک تصاعدی ۱۲ و ۲۶ روزه در آستانه عبور از تقاطع صعودی در بازه زمانی روزانه است.

اگر بیت کوین بتواند امروز را با قیمت بالاتر از ۷۲۰۰ دلار به پایان برساند، بیانگر این است که گاوها کنترل کامل را در اختیار دارند. این موضوع نشان دهنده آن است که مسیر روند صعودی تا سطح مقاومتی ۸۰۰۰ دلار هموار است.

نمودار ۴ ساعته بیت کوین

نمودار ۴ ساعته بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت بیت کوین در حال حاضر بالاتر از میانگین متحرک ۱۰۰ هفته ای است. اندیکاتور VPVR نشان می‌دهد که حجم معاملات بسیار کمی وجود دارد و قیمت هدف بعدی ۷۸۵۰ دلار است که برابر با میانگین متحرک ۲۰ هفته ای است.

اندیکاتور MACD در روند صعودی قرار دارد و رکوردهای بیشتری را ثبت می‌کند. این موضوع نشان می‌دهد که روند قیمت هم چنان صعودی است.

به علاوه، اندیکاتور جریان پول چایکین (CMF) نشان می‌دهد که واگرایی صعودی در حجم معاملات وجود دارد. این موضوع بیانگر فشار نسبی خرید است.

پیش بینی آینده

از روند قیمت کنونی مشخص است که علاقه فروش اندکی وجود دارد و خریداران تحت کنترل هستند. به نظر می‌رسد معامله کنندگانی که در حال کسب سود از وضعیت های فروش استقراضی هستند، متوجه شده اند که عرضه کمتری وجود خواهد داشت.

گزارش تعهد معامله کنندگان CME در تاریخ ۳ آوریل نشان داده است که معامله کنندگان سازمانی بار دیگر وضعیت فروش استقراضی خود در بازار را کاهش داده اند.

با ادامه مواجه بی سابقه بازارهای اقتصادی سراسر جهان با عدم قطعیت پیرامون سیاست های پولی، بیت کوین می‌تواند به عنوان یک دارایی جذاب برای محافظت از تورم و خطرهای دیگر که قبلا وجود نداشته اند خود را اثبات کند.

قیمت ۸۰۰۰ دلار یک سطح مهم و کلیدی است که گاوها قبل از دستیابی به روند صعودی باید آن را مدنظر داشته باشند.

با وجود آنکه یک ماه با هاوینگ فاصله داریم و علاقه فروش اندکی در قیمت کنونی وجود دارد، بیت کوین در صدد دستیابی به سطوح مقاومتی مهم بعدی است، اما علیرغم جهش از سطح قیمت ۴۰۰۰ دلار، بازار هم چنان برای رسیدن به روند صعودی ثابت دارای نوسان زیادی است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا