اخبار خارجی

قیمت بیت کوین به ۱۶۷۰۰ دلار رسید؛ قیمت ریالی بیت کوین رکورد جدیدی ثبت کرد

به دنبال انتشار اخباری مبنی بر اینکه واکسن ویروس کرونا (توسط Moderna) اکنون بیش از ۹۴٪ در جلوگیری از ویروس موثر است، قیمت بیت کوین به بالاترین میزان سالانه خود ۱۶۷۰۰ دلار رسید.

قیمت ریالی بیت کوین به بالاترین حد خود رسید

قیمت ریالی بیت کوین به دو المان قیمت دلاری بیت کوین و قیمت دلار به تومان بستگی دارد و از آنجایی که قیمت دلار در ایران نوسان های زیادی دارد، قیمت این ارز دیجیتال پرچمدار در دوره های مختلف متغیر است. بیت کوین هر بار با افزایش قیمت و با توجه به جابه جایی قیمت دلار در ایران رکورد جدیدی ثبت می کند.

در تاریخ ۱۳ نوامبر (۲۳ آبان) قیمت بیت کوین به تومان بالاترین رکورد خود را زد و با قیمت ۴۵۴ میلیون تومان معامله شد. در همین تاریخ بیت کوین در صرافی نوبیتکس به بالاترین قیمت خود یعنی ۴۵۵,۵۲۷,۸۳۸ تومان نیز رسید. قیمت بیت کوین در حال حاضر بر روی ۴۴۲ میلیون تومان معامله می شود.

افزایش قیمت بیت کوین با انتشار خبر واکسن مدرنا

شروع این هفته همراه با بسیاری از خبرهای خوب برای سرمایه گذاران، و تریدرها است و البته یک خبر خوب در مورد همه : واکسن دیگری برای کویید ۱۹ که نشانه‌هایی از آماده بودن برای تولید گسترده را دارد سبب ایجاد احساس خوبی در بازارها شده است.

رسیدن قیمت بیت کوین به بالاترین قیمت در سال ۲۰۲۰، در حالی است که بازارهای سهام و سهام سنتی هم در حال رونق هستند.

آزمایشگاه‌های Moderna دیروز نتایج مثبتی را برای واکسن احتمالی ویروس کرونا که روی گروهی ۳۰ هزار نفری آزمایش کرده بود، اعلام کردند. این واکسن ۹۴٪ در جلوگیری از ویروس موثر است و از این رو از دو رقیب اصلی خود پیشی گرفته است : واکسن Pfizer که کمی بیش از ۹۰٪ موثر بود و واکسن Sputnik V روسیه، با ۹۲٪ اثربخشی گزارش شده است.

و به احتمال زیاد به طور تصادفی نیست که هم بیت کوین و هم بازارهای سهام به دنبال این اخبار در حال صعود هستند. بازار NASDAQ با ۶۵ واحد افزایش به ۱۱۸۹۴۴۱ رسید، که در کل روز ۰.۵۵ افزایش داشت. داو جونز رشد خوب ۳۸۲ واحد را ثبت کرد تا با خیال راحت به ۲۹۸۶۲۱۰ واحد برسد که ۱.۳٪ رشد است، در حالیکه S&P 500 با رشد ۰.۸۳٪ به ۳۶۱۴۷۴ واحد رسید.

قیمت سهام Pfizer و Moderna دیروز نیز تیتر اخبار شدند. سهام Pfizer در طی یک روز از ۳۷.۹۵ دلار به ۳۶.۸۵ دلار کاهش یافت و تمام سودهای خود را که پس از اعلامیه تولید واکسن بدست آورده بود، از دست داد. در همین حال، سهام Moderna قبل از اصلاح قیمت به رقم ۱۰۳.۲۰ دلار رسیده بود اما در نهایت سهام آن به ۹۷.۴۰ دلار رسید.

در عین حال، بیت کوین روند صعودی خود را به سمت بالا و بالاتر طی می‌کند. در حال حاضر بزرگترین رمز ارز دنیا ۶ درصد نسبت به روز گذشته افزایش داشته است و با قیمت ۱۶۶۵۰ دلار معامله می شود.

معامله‌گران بیت کوین آخرین بار این قیمت را در آخرین کندل سبز سال ۲۰۱۸ (قبل از سقوط بیت کوین به قیمت ۳۰۰۰ دلار در ۶ ژانویه ۲۰۱۸) مشاهده کردند. بنابراین بیت کوین امروز دوباره در حال تاریخ سازی است.

قیمت ریالس بیت کوین

از زمان همه‌گیری ویروس کرونا در اواسط ماه مارس، بیت کوین در مسیر صعودی قرار داشت. عملکرد آن در طی چند ماه گذشته ممکن است به عوامل مختلفی مربوط باشد، برخی از آنها شامل تصویب بیت کوین توسط نهادهای بزرگ، یا آنچه که ممکن است تغییرات سیاسی مطلوب تلقی شود و تحلیل‌های روزافزون خوش بینانه از نام‌های مشهور در امور مالی سنتی است.

بنابراین، آیا اینکه اخبار کویید ۱۹ امروز تغییری در روش تریدرهای بیت کوین ایجاد خواهد کرد یا خیر معلوم نیست، اما این سوال را به وجود می‌آورد که : آیا بازگشت به حالت عادی برای جهان و اقتصاد جهانی برای بیت کوین مفید خواهد بود یا خیر ؟

منبع
decrypt

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا