اخبار خارجی

قیمت بیت کوین در حال از دست دادن سطح مهمی است

با تداوم همه گیری کویید ۱۹، بورس سهام آمریکا شروع به اصلاح کرده است. در همین حین، در ۸ دسامبر، با عدم توانایی در شکست مقاومت ۱۹۵۰۰ دلار، قیمت بیت کوین به زیر ۱۸۸۰۰ دلار رسیده است.

اصلاح قیمت بیت کوین
کووید ۱۹ با وجود تمام محدودیت‌های اعمال شده، همچنان در آمریکا و اروپا در جریان است. از ۳۰ اکتبر، میانگین شاخص داو جونز (Dow Jones) در طول ۶ هفته، ۱۳.۴۶ درصد افزایش یافته است. دیگر شاخص‌های اصلی بازار سهام آمریکا مثل S&P 500 به همین صورت، حدود ۱۳ درصد رشد کرده است.

با توجه به این رشد ۶ هفته‌ای، اصلاح بازار بورس مورد انتظار است. برخی از اندیکاتورهای تکنیکال، داغ شدن بیش از حد بورس را نشان می‌دهند،‌که این می‌تواند تاثیر منفی بر روی دارایی‌های دیگر مثل بیت کوین در کوتاه مدت داشته باشد.

بسیاری از افراد همچنان درباره نمودار تکنیکال بیت کوین تردید دارند

تحلیلگران بازار می‌گویند که بیت کوین اکنون با یک سطح مهم درگیر است که می‌تواند مسیر کوتاه مدت آن را مشخص کند.

در اصل، تحلیلگران به حدود قیمتی ۱۹۵۰۰ تا ۱۹۶۰۰، به عنوان سطح مقاومتی مهم اشاره می‌کنند. اگر قیمت به بیش از این مقدار برسد و خود را تثبیت کند، می‌تواند ATH (بالاترین قیمت ثبت شده) خود را بشکند و روند صعودی را ادامه دهد.

اگر بیتکوین در پایین‌تر از این مقدار بسته شود، تریدرها انتظار قیمتی بین ۱۴۰۰۰ تا ۱۸۰۰۰ دلار را به عنوان سطح حمایت دارند.

اصلاح قیمت بیت کوین

زمانبندی برای این عدم قطعیت در بازار بیت کوین مهم است؛ زیرا می‌تواند همزمان با اصلاح بازار بورس آمریکا، متضاد با آن عمل کند.

در چند هفته گذشته، بورس آمریکا رشد کرده و احساسات شناوری را برای دارایی‌های ریسکی به وجود آورده است. اما این پولبک اخیر S&P 500 در چارت چند ساعته، نشان می‌دهد که سرمایه گذاران در حال محتاط شدن هستند. هولجر شایپیتز (Holger Zschaepitz) یک تحلیلگر بازار در Welt می‌گوید:

بورس جهانی، زیر فشار سنگین پاندمی است. قراردادهای آتی S&P 500 در میان ترس از محدودیت‌ها و افزایش ابتلاها، ریزش می‌کند. شاخص کالاهای آمریکا رشد ۰.۹۳ درصدی داشتند، نسبت یورو به دلار ۱.۲۱۲۰ است، طلا بالاتر از قیمت ۱۸۶۸ دلار معامله می‌شود و قیمت بیت کوین نیز ۱۹۱۰۰ دلار است.

مهم‌ترین منبع ترس و تردید، پکیج پول حمایتی است که در آینده نزدیک به بازار تزریق می‌شود. با وجود خوش بینی‌هایی که درباره واکسن کرونا وجود دارد، موج دوم تعطیلی‌ها و محدودیت‌های اقتصادی در آمریکا و اروپا، به احساسات بازار فشار زیادی وارد می‌کند.

اصلاح قیمت بیت کوین

اصلاح بیت کوین، طلا و S&P 500، از ماه اکتبر کاهش یافته است. با این وجود، ریزش در بازار سهام و پولبک در قیمت بیت کوین و طلا محتمل است. حداقل این مورد ابتدا در ماه مارس دیده شده است.

اصلاح قیمت بیت کوین

طبق گزارش کوین تلگراف، متغیر دیگری که باید در نظر گرفت، حجم بازار بیت کوین است، که طبق شاخص ترس و طمع کریپتو، دچار طمع شدید شده است. حجم معاملات روزانه BTC نسبت به هفته‌های گذشته، در یک روند نزولی قرار دارد، که این احتیاط را اثبات می‌کند.

دیدگاه خوش بینانه JPMorgan متغیر است

با این که احساسات کوتاه مدت در دارایی‌های ریسکی در حال کاهش یافتن است، JPMorgan می‌گوید که بازار همچنان در میانه راه روند صعودی قرار دارد.

بنا بر گفته Busines Insider، استراتژی‌های جی پی مورگان توضیح می‌دهند که معامله بلندمدت بورس، بیش از حد داغ شده و امکان اصلاح آن در ژانویه وجود دارد. به هر حال، استراتژیست‌ها تاکید کرده‌اند که هر گونه اصلاح در بازار سهام می‌تواند فرصتی برای خرید باشد. آنها می‌گویند:

به نظر ما، هر گونه اصلاح در بورس در آینده نزدیک، می‌تواند فرصتی برای خرید باشد. ما تنها در وسط راه روند صعودی قرار داریم.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا