اخبار خارجی

سقوط قیمت بیت کوین؛ پای بازیگر جدیدی در میان است؟

بیت کوین امروز برای اولین بار طی چند روز گذشته قله ۵۰،۰۰۰ دلاری خود را از دست داد و با افت قیمت رو به رو شد. این افت در حالی اتفاق افتاد که میزان بیت کوین ورودی به صرافی‌ بایننس افزایش یافته است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، داده‌های تریدینگ ویو و کوین مارکت کپ پرو از نوسانات قیمت بیت کوین در طول ۲۴ ساعت گذشته خبر می‌دهند.

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین در این بازه زمانی از اوج ۵۱،۵۰۰ دلاری به ۴۹،۶۴۴ دلار کاهش یافت. این افت قیمت همزمان با ورود حجم زیادی BTC جدید به صرافی بایننس رخ داد که دیوار مقاومتی جدیدی را در محدوده ۵۰،۰۰۰ دلار تشکیل داده‌ است.

هیت مپ دفتر سفارش صرافی بایننس
هیت مپ دفتر سفارش صرافی بایننس

چنین رفتاری بیانگر رفتار سرمایه‌گذاری با دارایی بسیار زیاد است که سعی در جهت دادن به بازار دارد و صرافی بایننس پیش‌تر از این، در تیر رس انتقادات برای چنین فعالیت‌هایی در روزهای اخیر قرار داشته است.

حساب توییتری تیم تجزیه و تحلیل Material Scientist در واکنش به سفارشات فروش موجود در دفتر سفارش بایننس نوشت:

به نظر می‌رسد بازیکن جدیدی وارد شده است.

موجودی بیت کوین صرافی بایننس
موجودی بیت کوین صرافی بایننس

به طور کلی، بر اساس داده‌های Coinglass موجودی صرافی بایننس از تاریخ ۲۲ دسامبر روندی صعودی به خود گرفته و با ۶۰،۰۰۰ واحد افزایش، از ۱.۶۹ میلیون به ۱.۷۵ میلیون واحد رسیده است.

در سوی دیگر بازار و در سمت آلتکوین‌ها اما اکثر رمز ارزها با ارزش بازار بالا جایگاه خود را حفظ کردند و با افت چندانی مواجه نشدند. در حالی که بیت کوین نتوانست سطح ۵۰،۰۰۰ دلاری خود را حفظ کند، قیمت اتریوم، دومین رمزارز بزرگ بازار همچنان بالاتر از ۴۰۰۰ دلار قرار دارد.

نمودار قیمت اتریوم
نمودار قیمت اتریوم

در لیست ده رمزارز برتر بازار، سایر آلت کوین‌ها نیز نهایتاً ۱.۵ ٪ کاهش یافته‌اند و عملکرد ثابتی را از خود به نمایش گذاشته‌اند.

پنتوشی، تریدر مطرح معتقد است محدوده ۳۹۴۰ تا ۴۰۰۰ دلاری، بسیار برای اتریوم کلیدی است و خریداران بایستی از آن دفاع کنند. وی در توییتی در این رابطه گفت:

در حال حاضر صعودی هستم. می‌خواهم رشد بیشتری مشاهده کنم و به دنبال فروش در ناحیه ۴۴۰۰ تا ۴۵۰۰ دلار هستم.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا