متوسط اخبار خارجی

طبق داده های تاریخی قیمت بیت کوین تا ۶ ماه آینده به ۱۱,۵۰۰ دلار می رسد

داده های جدید یک ابزار پیش بینی دقیق قیمتی نشان می دهد که قیمت بیت کوین می تواند تقریباً ۱۵۰ درصد قبل از پاداش هاوینگ بلاک در ماه مه ۲۰۲۰ افزایش یابد.

میانگین رشد بیت کوین قبل از هاوینگ ۱۱۳ درصد است

به گفته تحلیلگر PlanB خالق مدل انباشت جریان (Stock to Flow) برای رسم نمودار بیت کوین، باید در شش ماه آینده شاهد هجوم احساسات گاوی به بازار باشیم.

او استدلال می کند که دلیل آن در تاریخ بیت کوین نهفته است. پیش از دو هاوینگ قبلی در سال ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶، جفت معاملاتی BTC / USD به ترتیب ۱۴۰ درصد و ۸۶ درصد افزایش یافته است. اگر چنین الگویی این بار تکرار شود، پیشروی از سطح فعلی تا ۱۱۵۰۰ دلار محتمل است. PlanB در نظرات در مورد نمودار آپلود شده در توییتر در ۱۶ اکتبر اضافه کرد.

هاوینگ قیمت گذاری نشده است (یا مدل انباشت جریان اشتباه است). ما حدوداً ۶ ماه تا هاوینگ بعدی در ماه مه ۲۰۲۰ زمان داریم.

در سال ۲۰۱۲، BTC در ۶ ماه قبل از هاوینگ از ۵ دلار به ۱۲ دلار (2.3 برابر) رسید. در سال ۲۰۱۶ BTC از ۳۵۰ دلار به ۶۵۰ دلار (۱/۷ برابر) رسید. pic.twitter.com/DKSQBOO2TD

به گزارش Bitcoinist، شانس تغییر در دقت این مدل حداقل است. از نظر تاریخی، این ابزار نمودار قیمت بیت کوین را از صفر دلار تا بالاترین قیمت خود ۲۰۰۰۰ دلار ترسیم کرده است. مدل انباشت جریان به تعداد بیت کوین های موجود و نرخ سالانه کوین های جدیدی که وارد گردش می شوند اشاره دارد.

این مفهوم به لطف بیت کوین و طرفداران اصلی آن وارد روانشناسی عامه شده است. علاوه بر PlanB، درSaifedean Ammou نیز به اصطلاح انباشت جریان بیت کوین و طلا مورد تحلیل قرار گرفته است. طلا بالاترین نسبت انباشت جریان کالاها را دارد، در حالی که ارزهای کاغذی، که دولتها می توانند با خواست خود ایجاد کنند، در رتبه های بعدی قرار دارند.

اردیبهشت سال ۱۳۹۹ مرحله مهمی است

برای بیت کوین، پاداش هاوینگ بلاک نشان دهنده کاهش جریان است. ماینر ها بعد از هر رویداد فقط نیمی از تعداد بیت کوین های جدید در هر بلاک را می سازند. در سال ۲۰۲۰، پاداش از ۱۲/۵ BTC به ۶/۲۵ BTC در هر بلاک تراکنش کاهش می یابد.

این کمبود باید به نوبه خود تقاضای بیشتری برای سهام ایجاد کند، با این پیش زمینه که هیچ یک از طرفین نمی توانند به طور مصنوعی عرضه بیت کوین را افزایش دهند. بسیاری از منابع دیگر مدت هاست که به افزایش قیمت در ماه می سال ۲۰۲۰ ایمان دارند. برخی پیش بینی کردند که تأثیر آن یک سال قبل احساس خواهد شد که در حقیقت باعث بازار گاوی بیت کوین شد.

از آن زمان حرکت شتاب گرفت تا ۱۳۸۰۰ دلار بالا رفت سپس به ۸۲۰۰ دلار سقوط کرد. با این حال، قیمت فعلی دقیقا مطابق با پیش بینی های مدل انباشت جریان است.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

4 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا