اخبار خارجی

تحلیل قیمت بیت کوین؛ پیش بینی سقوط قیمت توسط تحلیلگر معروف

پس از کاهش شدت اقدامات قرنطینه سازی در ماه می، قیمت بیت کوین روند خود در محدوده ۹۰۰۰ الی ۱۰۰۰۰ دلار را ادامه داد. از ماه می تاکنون، مثلثی را شناسایی کرده ایم که مشابه با الگوی روند صعودی است و در صورتی که روند صعودی حاصل شود می‌توان شاهد شکل‌گیری این مثلث باشیم. سطح حمایتی بیت کوین بر روی میانگین متحرک تصاعدی ۵۰ و ۲۰۰ روزه می‌باشد و هم چنان چشم انداز میان مدت مثبتی برای آن وجود دارد. اگر قیمت بیتکوین از سطح حمایتی کنونی عبور کند می‌تواند به سطح قیمت ۸۵۰۰ دلار برسد. در این بین، اندیکاتور MACD نشان می‌دهد که روند قیمت بیت کوین در حال حاضر نزولی است.

همانطور که قیمت بیت کوین در این محدوده ثابت باقی مانده است، یوان دیجیتال بانک مرکزی چین در آستانه عرضه آزمایشی در پلتفرم سرویس تحویل غذای Didi است. همزمان، دولت ژاپن در حال بررسی عرضه ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) خود است که ممکن است این موضوع با همکاری آمریکا و اروپا صورت بگیرد.

در روز پنج شنبه در سراسر بازار ارزهای دیجیتال شاهد کاهش قیمت بودیم. آلتکوین ها بیشترین کاهش قیمت را داشتند. کاهش قیمت آلتکوین ها احتمالا به خاطر این است که هفته گذشته بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

مرور کلی بازار بیت کوین

قیمت بیت کوین با ۱ درصد کاهش قیمت نسبت به روز گذشته به ۹۱۱۶ دلار رسیده است. برخلاف آلتکوین ها، روند نزولی بیت کوین شدید نبوده است و کف قیمت روزانه آن ۹۰۷۶ دلار بود.

قیمت بیت کوین هم چنان کمتر از ۹۲۰۰ دلار است و بعید است که در روز جاری به بالاتر از این سطح برسد. سطح مقاومتی در حال کاهش است. این شرایط می‌تواند فشار بیشتری بر سطح حمایتی ۹۰۵۰ و ۹۰۰۰ دلار وارد کند.

از نظر تکنیکال، کاهش تسلط بیت کوین در کوتاه مدت ادامه می‌یابد. تمام اندیکاتورها گویای احتمال کاهش قیمت به کمتر از قیمت ۹۰۰۰ دلار هستند. انتظار می‌رود سطوح حمایتی بعدی بر روی ۸۹۰۰ و ۸۸۰۰ دلار باشند. هر دوی این سطوح قیمتی در ماه ژوئن به عنوان سطوح حمایتی بودند. بنابراین، خریداران در حال تلاش برای حفظ قیمت بالاتر از این سطوح و سپس دستیابی به قیمت ۱۰,۰۰۰ دلار هستند.

پیش بینی سقوط قیمت توسط تحلیلگر معروف

طبق گفته جاش راجر معامله کننده و تحلیلگر شناخته شده، محدوده ۲۵۰ دلاری تغییر قیمت بیت کوین احتمالا به سقوط شدید آن می‌انجامد. راجر با مقایسه جدول زیر، آخرین نوسان قیمت بیتکوین را با قیمت سال ۲۰۱۷ مقایسه کرده است.

۳ الگوی مثلثی حاضر، اوج قیمت بیتکوین قبل از روند نزولی و کاهش آن را نشان می‌دهند. هرچند بیت کوین در تمام سه مورد توانست به سطح قبلی بازگردد. سقوط قیمت بیت کوین منجر به روند صعودی چشمگیر دیگری خواهد شد و می‌تواند بیانگر آن باشد که این کاهش قیمت، نکته منفی نیست.

از سال ۲۰۱۷ تاکنون چندین روند صعودی، سپس کاهش قیمت و مجددا روند صعودی دیگری را شاهد بوده ایم. اما این بار شرایط متفاوت است. به نظر می‌رسد قیمت بیت کوین قبل تر روند صعودی به رکورد قیمت تازه، کاهش شدیدی داشته باشد.

منبع
fxstreet

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا