اخبار خارجی

رکورد جدید هش ریت شبکه بیت کوین؛ آیا تسلیم شدن ماینرهای بیت کوین پایان یافته است؟

اگر اخبار و تحلیل های ارزهای دیجیتال در توییتر را دنبال کنید، احتمالا اصطلاح “تسلیم شدن ماینرها” را بارها شنیده اید.

کسانی که با این اصطلاح آشنا نیستند می‌توان گفت ماه گذشته که کاهش قیمت بیت کوین شروع شد، هش ریت شبکه نیز پس از ماه ها رشد در اکوسیستم ماینینگ ارز دیجیتال نتوانست افزایش بیشتری داشته باشد. این روند باعث شد روبان های هش (Hash Ribbons) که اندیکاتوری برای رصد و پیگیری میانگین های متحرک هش ریت بیت کوین است به تقاطع نزولی برسد و منجر به وقوع رویدادی به اسم “تسلیم شدن ماینرها” شد.

تقاطع نزولی در روبان های هش آخرین بار در اواخر سال ۲۰۱۸ و کاهش قیمت معروف بیت کوین از ۶۰۰۰ به ۳۰۰۰ دلار مشاهده شده بود. بنابراین هنگامی که ماه گذشته این سیگنال به وجود آمد، سرمایه گذاران بیشتر ترسیدند و مدعی شدند که قیمت بیت کوین در آستانه سقوط دیگری است.

و به نوعی می‌توان گفت همینطور هم شد. از زمان تقاطع نزولی روبان های هش، قیمت بیت کوین از ۸۲۰۰ به ۶۴۰۰ دلار سقوط کرد.

هرچند به نظر می‌رسد دوران تسلیم شدن ماینرها به پایان رسیده باشد و افزایش فعالیت گاوها در چشم انداز میان مدت و بلندمدت در کار خواهد بود.

آیا تسلیم شدن ماینرهای بیت کوین پایان یافته است؟

بر اساس اندیکاتور “تسلیم شدن ماینرها” که اندیکاتوری مختص به TradingView است، بازیابی به معنای پایان دوره تسلیم شدن ماینرها در نمودار روزانه بیت کوین شروع شده است. این موضوع بیانگر پایان یافتن تسلیم بلندمدت ماینرها است که در چند هفته اخیر، سرمایه گذاران را نیز تحت تأثیر قرار داده بود.

پایان یافتن تسلیم شدن ماینرها باعث شده است که هش ریت شبکه بیت کوین اخیرا رکورد جدیدی ثبت کند.

نکته قابل ذکر درباره سیگنال بازیابی این است که این سیگنال بیانگر مجموعه ای از کف قیمت های قبلی در سابقه قیمت بیت کوین است.

نتایج تحلیل این اندیکاتور نشان می‌دهد که بازیابی در ابتدای ماه ژانویه ۲۰۱۹ و قبل از افزایش قیمت به ۴۰۰۰ دلار، سپس ۵۰۰۰ دلار و الی آخر وجود داشته است. در ماه آگوست ۲۰۱۶ و پس از هاوینگ قبلی که باعث روند صعودی شدید و رسیدن قیمت بیت کوین به ۲۰۰۰ دلار شد و در سال ۲۰۱۵ و قبل از رسیدن مجدد قیمت بیت کوین به ۱۰۰۰ دلار.

نکات بیشتری وجود دارد

این تنها نکته ای نیست که گاوها باید مشتاق آن باشند.

اندی برومبرگ (Andy Bromberg) از کوین لیست (CoinList) با اشاره به رشد اندیکاتورهای فاندامنتال که بیت کوین، اتریوم و سایر بلاک چین ها در سال جاری داشته اند، اذعان داشته است: ما در حال مشاهده سطحی از بازیابی قیمت هستیم که در سال ۲۰۱۹ نیز رخ داده است و اینطور به نظر می‌رسد که در حال حاضر همه افراد چترنجات خود را پوشیده اند و آماده پرش هستند. برومبرگ افزود که این شرایط از سال ۲۰۱۷ وجود نداشته است و برای افزایش قیمت در آینده بسیار خوب است.

منبع
newsbtc

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا