اخبار خارجی

بررسی جدید: بیت کوین در جمع ۱۰ ارز برتر دنیا!

آیا همچنان فکر می کنید که بیت کوین علاقه ای زودگذر است؟ پس خبرهای جالبی برای شما داریم. بیت کوین با رسیدن به قیمت ۸,۹۴۰ دلار توانست بزرگتر از پایه پولی (Monetary Base) روسیه شود. این موضوع باعث می‌شود که بیت کوین تبدیل به نهمین ارز بزرگ جهان شود در حالی که قیمت آن هم چنان در حال افزایش است.

کدام کشورها بزرگترین سیستم پایه پولی جهان را دارند؟

پاسخ این سوال ممکن است باعث تعجب شما شود. نمودار زیر را بررسی کنید. همانطور که مشاهده می‌کنید طلا هم چنان با اختلاف زیاد و ارزش حدود ۸ تریلیون دلار بزرگترین سیستم پایه پولی جهان می‌باشد. هرچند بیت کوین نیز شرایط خوبی دارد و به افزایش خود ادامه می‌دهد.

هنگامی که صحبت از سیستم پایه پولی کشورها می‌شود، ارزش ارز مورد نظر بر اساس کل ارز در حال گردش یا نگهداری شده در سپرده های تجاری بانک مرکزی اندازه گیری می‌شود، نه بر اساس ذخیره طلا. پایه پولی سپرده‌های بانک‌های تجاری نزد بانک مرکزی، وجه نقدی که به طور پول یا شبه پول نزد بانک و به میزان پول در گردش در دست مردم می گویند که قابلیت نقدینگی بالایی دارد.

تعجبی ندارد که آمریکا با داشتن ۲۵ تریلیون دلار بدهی بعد از ژاپن، چین و اتحادیه اروپا در رتبه چهارم قرار داشته باشد.

شاید برای شما این سوال به وجود آمده باشد که چرا کشورهای دارای نفت نظیر عربستان سعودی و امارات متحده عربی در این گزارش حضور ندارند. آیا به خاطر این است که اکثر ثروت آنها به صورت نفت است و نه ارز سنتی؟ کریپتو وویسز (Crypto Voices ) در این خصوص می‌گوید:

روش کار این کشورها را به درستی نمی‌دانیم ولی برای مثال کشورهای عربستان سعودی و‌ دانمارک ارزهای خود را به ترتیب با دلار آمریکا و یورو متصل کرده اند و نباید در این گزارش محاسبه شوند. مقایسه اقتصادی صحیح در خصوص ارزش سیستم پولی هر کشور بر اساس ارز بانک مرکزی است.

سیستم پایه پولی بیت کوین اکنون نهمین ارز برتر جهان است

اگر طلا و نقره را حساب نکنیم، بیت کوین اکنون نهمین ارز برتر جهان است. اگر این دو فلز با ارزش را حساب کنیم بیت کوین به رده نهم می‌رسد.

این موضوع چه اهمیتی دارد؟ بیت کوین با داشتن ارزش بازار ۱۶۲ میلیارد دلاری در حال حاضر و پیش بینی تحلیلگران از افزایش قیمت آن به بیش از ۴۰ هزار دلار تا پایان سال ۲۰۱۹، فقط پس از ۱۰ سال از ایجاد آن، شاهد این هستیم که بیت کوین به موفقیت خوبی دست یافته است.

بیت کوین در حال حاضر سیستم پایه پولی بزرگتری نسبت به روسیه، کره جنوبی، برزیل، کانادا و نروژ دارد. با افزایش پذیرش ارز دیجیتال در سراسر جهان، از سیستم پایه پولی کشورهای هند، سوییس، انگلستان و حتی آمریکا نیز پیشی خواهد گرفت.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا