اخبار خارجی

ریزش بیت کوین به ۳۹۰۰۰ دلار؛ فشار دولت‌ها عامل اصلی کاهش قیمت

قیمت بیت کوین طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۴ درصد کاهش یافت و قیمت آن به ۳۹۰۰۰ دلار رسید.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین‌دسک، خریداران بیت کوین پس از رسیدن قیمت به ۴۲۰۰۰ دلار، در آخر هفته گذشته سود بسیاری کسب کردند. رمزارز برتر جهان پس از رسیدن به قیمت ۴۲,۵۵۹ دلار در تاریخ ۱ آگوست، با کاهش قیمت مواجه شده است. به نظر می‌رسد این رمز ارز به میزان زیادی خریداری شده است و سطح حمایتی در محدوده ۳۴۰۰۰ دلار به دست آورده است.

روند صعودی میان مدت پس از رشد ۳۰ درصدی قیمت از اواسط جولای و زمانی که قیمت ۲۹۰۰۰ دلار بود در حال بهبود یافتن است. با توجه به روند نزولی ماه گذشته، خریداران می‌توانند در سطوح حمایتی پایین‌تری فعالیت داشته باشند. بیت کوین در زمان انتشار این خبر ۳۹۶۵۳۰ دلار معامله می‌شود که ۴ درصد افت قیمت را نسبت به روز گذشته نشان می‌دهد.

ریزش کلی قیمت بیت کوین از تاریخ ۱ آگوست تاکنون به ۷.۶۷ درصد رسیده است. آلتکوین‌ها نظیر اتریوم نیز اندکی کاهش قیمت داشته‌اند. ویجی عیار (Vijay Ayyar) رییس بخش آسیا اقیانوسیه صرافی دیجیتال Luno معتقد است این یک اصلاح معمول و رایج است که پس از آن، روند صعودی قیمت رخ می‌دهد.

  • شاخص قدرت نسبی (RSI) در نمودار ۴ ساعته، مجموعه‌ای از اوج های مقطعی را ثبت کرده است. این موضوع نشان می‌دهد روند صعودی بلندمدت در حال تضعیف است.
  • شاخص RSI هنوز وارد محدوده فروش بیش از حد نشده است و این موضوع می‌تواند مشوق کسب سود بیشتر در حمایت از قیمت ۳۴۰۰۰ دلار باشد.
  • قیمت بیت کوین به کمتر از میانگین متحرک ۱۰۰ روزه رسیده است که گویای شرایط قبل از فروش عمده است.
  • نمودار هفتگی در حال حمایت است و این موضوع می‌تواند نشانه بازگشت حرکت مثبت در این ماه باشد.

در چند هفته گذشته، افزایش قیمت بیت کوین با اظهار نظرات مثبت از جانب ایلان ماسک طی همایش مجازی The B Word Zoom سرعت یافته است. در این همایش، ماسک با جک دورسی و کتی وود درباره بیت کوین و جوانب مختلف آن به گفتگو نشستند.

موضع حمایتگرانه کتی وود در قبال بیت کوین نیز دلیل دیگری برای افزایش قیمت بیت کوین است.

طبق گفته مدیرعامل صرافی Luna، یکی از دلایل احتمالی کاهش قیمت اخیر بیت کوین فارغ از اینکه یک اصلاح رایج باشد، طرح اخیر مجلس سنای آمریکا برای اعمال قوانین مالیاتی سنگین‌تر بر سرمایه‌گذاران و معامله‌گران رمزارزها است.

به علاوه، کشور چین بیان کرده است که سرکوبی معامله‌گران و صرافی‌های رمزارز را ادامه خواهد داد.

به نظر شما قیمت بیت کوین اصلاح خورده است یا باید منتظر کاهش بیشتر باشیم؟

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا