اخبار داخلی

بیت کوین، سهام یا فلزات گران‌بها؛ کدام یک سوددهی بیشتری دارند؟

عملکرد قوی و ثابت بیت کوین در سال ۲۰۱۹ غیر قابل انکار است. از آنجایی که بازگشت سرمایه این ارز دیجیتال همچنان ادامه دارد و عملکرد بهتری نسبت به بازارهای سنتی نظیر طلا، نقره و S&P 500 دارد بسیاری از تحلیلگران قدرت نسبی این ارز دیجیتال را با بازار مقایسه می کنند.

توییت اخیر @BitcoinEcon یکی از تحلیلگران کریپتو با توجه به موقعیت نسبی بیت کوین در بازار، سوالات اساسی را برای تحلیلگران مطرح کرده است.

مقایسه دارایی های سنتی

اساسا نمودار معامله کننده، احتمالات سودآوری طلا، نقره و S&P500 را تحلیل می‌کند. سپس این سودها در چارچوب زمانی مقایسه ای قرار می‌گیرد.

این امر به معامله کنندگان امکان می‌دهد تا مدت زمان میانگین سرمایه گذاری که نیاز است تا نتایج معاملاتی مشابهی در سراسر کلاس های دارایی مشاهده کنید را ارائه می‌دهد.

عملکرد بهتر بیت کوین نسبت به دارایی های مهم

نوسان های اخیر بازار از این چشم انداز پشتیبانی می‌کند که روند صعودی ارزهای دیجیتال ادامه خواهد یافت. نمودارهای بلندمدت قیمت بیت کوین، ادامه روند صعودی را نشان می‌دهد، به طوری که رکورد جدیدی بالاتر از ابر ایچیموکو در تاریخ قیمت هفتگی برجای گذاشته است. علیرغم روند صعودی ۱۷۷ درصدی از ابتدای سال تاکنون، در حال حاضر قیمت بیت کوین ۴۷ درصد کمتر از بیشترین قیمت ثبت شده قرار دارد.

قیمت طلا به عنوان یک ذخیره ارزش سنتی در سال جاری روند صعودی ۱۷ درصدی داشته است. هرچند این عملکرد که توسط اندیکاتورها و مارجین های گسترده ایجاد شده است بیان می‌کند که طلا در شرایط خرید بیش از حد ارزش قرار دارد.

این شرایط برای نقره هم صادق است و قیمت این فلز در نمودارهای هفتگی به شرایط خرید بیش از حد ارزش رسیده است و بازارها برگشت قیمت شدیدی از قیمت ۱۹.۶۵ دلار در اوایل سپتامبر را ثبت کرده اند.

همزمان شواهد نشان می‌دهد که روند صعودی تاریخی در کالاها بیش از حد طول کشیده است. اغلب اوقات S&P500 به عنوان بنچمارک اصلی روندهای بورس در بازارهای توسعه یافته در نظر گرفته می‌شود زیرا در بین تمام کلاس های صنعتی شامل بزرگترین همپوشانی دارایی ها می‌باشند. به این دلیل، سود ۱۹.۹۷ درصدی از ابتدای سال تاکنون مشوقی برای بسیاری از سرمایه گذاران سنتی بوده است.

هرچند در حال حاضر میانگین سود سالانه در S&P 500 حدودا ۱۰ درصد می‌باشد. در نتیجه عملکرد فعلی در S&P 500 تقریبا دو برابر میانگین تاریخی آن می‌باشد. این موضوع بیان می‌کند که شاخص مورد نظر می‌تواند در آستانه اوج سال جاری باشد.

ویروس بیت کوین

اگر این چشم انداز برگشت در کلاس دارایی های سنتی ادامه یابد ممکن است سرمایه گذاران بیت کوین با همین عملکرد به سمت سال ۲۰۲۰ حرکت کنند. آرتور هایم یکی از حامیان و مشتاقان کریپتو در پاسخ به توییت BitcoinEcon@ گفت: ویروس بیت کوین پخش خواهد شد.

به نظر می‌رسد نتایج اخیر عملکرد بیت کوین این چشم انداز را تایید می‌کند زیرا دارایی های سنتی نظیر بورس و فلزات گران بها از لحاظ ارائه سود بسیار عقب تر از بیت کوین می‌باشند.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا