اخبار آلتکوین

بیت کوین SV به سه زنجیره تقسیم شد!

پس از هاردفورک اخیر بیت کوین SV، شبکه آن شاهد تفکیک سه زنجیره ای بعد از استخراج بلاک حجیم ۲۱۰ مگابایتی بود.

طبق گزارش بیتمکس ریسرچ در تاریخ ۳ آگوست، نودهای بیت کوین SV به سه گروه تقسیم شدند و باعث شدند شبکه به سه زنجیره مجزا تفکیک شود. طبق این گزارش، ۶۵ درصد نودها در زنجیره فعلی باقی ماندند، ۱۷ درصد در بلاک ۲۱۰ مگابایتی ماندند و ۱۹ درصد نودها حتی بروزرسانی نکرده اند و در زنجیره قبل از هاردفورک باقی ماندند.

بیت کوین sv

طبق اطلاعات کوین دنس (Coin Dance)، این بلاک ۲۱۰ مگابایتی در تاریخ ۳ آگوست توسط ماینر CoinGeek استخراج شد و حاوی ۸۰۸,۶۳۳ تراکنش بود. بیت کوین SV که هاردفورک بیت کوین کش است، و خود بیت کوین کش نیز هاردفورک بیت کوین می‌باشد، هاردفورک خود را به عنوان بخشی از برنامه هایش در خصوص افزایش حجم بلاک از ۱۲۸ مگابایت به ۲ گیگابایت، در تاریخ ۲۴ جولای با موفقیت اجرا کرد.

نودهای بیت کوین SV گرانتر می‌شوند

قبل از تفکیک سه زنجیره ای اخیر، رایان اکس چارلز یکی از حامیان بیت کوین SV و مدیرعامل مانی باتن (MoneyButton) سیستم پرداخت بر بستر BSV، در بلاگ مانی باتن پستی درباره مشکلاتش در خصوص اجرای نود BSV منتشر کرد. چارلز به طور ویژه بیان کرد که مانی باتن به دلیل پر شدن حافظه نود بیت کوین SV از دسترس خارج شد و در تست استرس کرش کرد. وی گفت:

اجرای نود گران است. برنامه جدید ما، هزاران دلار در ماه هزینه خواهد داشت. با بزرگتر شدن بلاک ها و این نکته که باید برنامه های خود را چندین بار بروزرسانی کنیم، این هزینه بیشتر خواهد شد. از آنجایی که برخلاف ماینرها درآمدی از کارمزد تراکنش ها نداریم، اجرای نود برای ما بسیار گران خواهد بود.

طبق خبرگزاری فناوری تراست نودز (TrustNodes) سرویس کوین دنس اکنون بر بستر زنجیره جدید بیت کوین SV است، در حالی که زنجیره قدیمی احتمالا کنار گذاشته خواهد شد. طبق این گزارش، این امر می‌تواند بدان معنا باشد که ماینرهایی که در زنجیره قدیمی باقی مانده‌اند ممکن است مقداری از پول خود را از دست بدهند، زیرا آن بلاک ها ممکن است کنار گذاشته شوند.

این گزارش خاطر نشان کرد که اگرچه به نظر می‌رسد جداسازی اخیر اولین مورد در نوع خود است، اما با جداسازی بیش از سه فورک، بلاک هایی با حجم گیگابایت می‌تواند ایجاد شود.

بیت کوین SV به دلیل موضوعی که آن را حجم غیرگسترده بلاک چین می‌خواندند دچار مشکلاتی شده بود. در ماه آوریل، بلاک چین این کوین دستخوش مجموعه ساماندهی های مجدد بلاک ها شد. این حالت به شرایطی گفته می‌شود که در آن، دو ماینر به طور همزمان یک بلاک در بلاک چین را پیدا می‌کنند. این موضوع باعث فورک موقتی در شبکه می‌شود. به طور کل، ساماندهی مجدد بلاک هنگامی رخ می‌دهد که شبکه برای تولید مجدد و موثر بلاک ها بسیار کند باشد.

منبع
cointelegraph

زهرا فرامرزی

علاقه‌ام به نویسندگی باعث شد وارد حوزه تولید محتوا بشم. تو سال ۲۰۱۷ با بیت کوین آشنا شدم و حریم خصوصی و غیرمتمرکز بودن بیت کوین، علاقه من رو به این کریپتوکارنسی بیشتر کرد. دوست دارم دوره‌ای رو ببینم که سازمان‌های متمرکز دیگه کنترلی روی زندگی ما نداشته باشن.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا