🔴 کاهش قیمت بیت کوین، موجب کاهش شدید آلتکوین ها شده است!

بازار بیت کوین و ارزهای دیجیتال همراه با بازارهای سنتی دچار تلاطم شده است به طوری که بزرگترین توکن های دیجیتال نظیر اتریوم، XRP و لایت کوین طی ۲۴ ساعت گذشته شاهد افت ۲ رقمی بودند.

اواخر ماه ژوئن قیمت بیت کوین حدود ۱۰ هزار دلار بود، اما پس از آنکه قانون گذاران سراسر جهان، آب سردی بر پیکر پروژه فیسبوک برای عرضه کوین در سال آینده ریختند، قیمت بیت کوین با افزایش بیشتر از سطح ۱۰ هزار دلار روبرو‌ شد. به عقیده بسیاری از افراد، این موضوع عامل اصلی افزایش قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۹ بوده است.

اکنون بار دیگر قیمت بیت کوین به کمتر از سطح روانی ۱۰ هزار دلار رسیده است، به طوری که معامله کنندگان و سرمایه گذاران منتظر کاهش قیمت بیشتری هستند.

متی گرینسپن (Mati Greenspan) تحلیلگر ارشد بازار در شرکت کارگزاری eToro در یادداشتی به مشتریان نوشت:

بیت کوین بار دیگر به دنبال رسیدن به سطح حمایتی است اما در یافتن آن به مشکل برخورده است.

 

اگرچه بیت کوین طی روز گذشته با کاهش ۷.۵۹ درصدی قیمت مواجه شده است، اما EOS با بیش از ۱۵.۴۴ درصد ریزش، بیشترین کاهش قیمت را در میان ۱۰ ارز دیجیتال برتر داشته است. بیت کوین کش نیز ۱۳.۸۹ درصد کاهش قیمت داشته است.

اتریوم، XRP و لایت کوین که از پنج ارز دیجیتال برتر از لحاظ ارزش بازار می‌باشند به ترتیب کاهش های ۱۲.۵۴، ۱۳.۲۶ و ۱۴.۱۰ درصد را تجربه کرده اند و بدین ترتیب طی فقط یک روز، ۲۱ میلیارد دلار از ارزش کلی بازار ارزهای دیجیتال کاسته شد.

بعضی از تحلیلگران بیت کوین و کریپتو اذعان داشته اند که ریزش قیمت بیت کوین واکنشی به بازیابی یوان چین است، درحالی که سایر افراد، مشکلات ایجاد شده در بازارهای دارایی که با بالا گرفتن جنگ تجاری آمریکا و چین به وجود آمده است را دلیل این امر می‌دانند.

اطلاعات اقتصادی اخیر کشور چین و آلمان به بی ثباتی اقتصاد جهانی و خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا به عنوان عوامل موثر در این موضوع اشاره می‌کند.

گرینسپن افزود:

حجم تراکنش های بیت کوین و ارزهای دیجیتال امروز به شرایط عادی برگشت، اما به نظر می‌رسد که قیمت ها به تدریج کاهش یابند. بسیاری از تحلیلگران تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا نوسانات اخیر بازار کریپتو را به عدم قطعیت مسائل ژئوپولوتیک مرتبط کنند اما بیان رابطه این مسائل واقعا دشوار است.

بازارهای بورس سراسر جهان به کمترین شاخص های دو ماه اخیر خود رسیده اند، به طوری که بازار وال استریت قبل از بازارهای آسیایی با اندیکاتور رکود مواجه شد.

پیتر شیف (Peter Schiff) سرمایه گذار نخبه و مدیر ارشد اجرایی گروه سرمایه گذاری اروپا اقیانوسیه در توییتر گفت که افت اخیر بازار بیت کوین و ارزهای دیجیتال به دلیل بیرون رفتن خریداران از بازار است. شیف گفت:

با فروکش کردن تنش های تجاری با کشور چین، فشار از روی یوان برداشته شده است. کسانی که بیت کوین خریداری کرده بودند تا در بازار کشور چین به سود دستیابی پیدا کنند در این امر شکست خوردند و عقب نشینی کردند.

علاوه بر این، سرمایه گذاران بیت کوین و کریپتو در هفته اخیر، هنگامی که کمیسیون SEC تصمیم خود در خصوص سه ETF بیت کوین را به تعویق انداخت، ناامید شدند.

انتظار می‌رود تصمیم نهایی در خصوص هرکدام از این ETF ها که توسط شرکت های Bitwise، VanEck/SolidX و Wilshire Phoenix ارائه شده اند به اواخر سپتامبر و اواسط اکتبر موکول شده باشد.


منبع forbes
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

  اشتراک  
اطلاع از
عضویت در کانال تلگرام میهن بلاکچین