اخبار بلاکچیناخبار بیت کوین

هش ریت شبکه بیت کوین به بالاترین میزان خود در سال ۲۰۲۰ رسید

هش ریت شبکه بیت کوین رکورد جدیدی را ثبت کرد. اکنون هش‌ریت بلاک چین Bitcoin در بالاترین مقدار تاریخ خود قرار گرفته است تا شبکه بلاکچین اولین رمز ارز بازار ارزهای دیجیتال امن‌تر از همیشه باشد.

هش ریت شبکه بیت کوین بالاتر از همیشه‌

هش ریت شبکه بیت کوین در واقع توان محاسباتی شبکه بلاک چین این رمز ارز را اندازه‌گیری می‌کند. برای حفظ یکپارچگی یک شبکه غیرمتمرکز باید محاسبات پیچیده ریاضی با سرعت انجام شود و زمان محاسبات در آن کوتاه‌تر شود. از آنجا که شبکه بلاکچین Bitcoin از الگوریتم اجماع گواه اثبات کار استفاده می‌کند، تراکنش‌های تایید شده در یک بلوک ذخیره شده و توسط یک تابع هش، هش‌گذاری شده و به زنجیره بلوکی اضافه می‌شود.

هش ریت شبکه بیت کوین

هش ریت شبکه بیت کوین موفق به شکست قله ۱۴۰ اگزاهش بر ثانیه شد. ماه گذشته این مقدار برابر ۱۲۹ اگزاهش بر ثانیه بوده است. تاکنون سال ۲۰۲۰ سال خوبی برای هش ریت شبکه بلاکچین اولین رمزارز بازار بوده است. بیت کوین سال ۲۰۲۰ را با هش‌ریت ۱۰۵ اگزاهش بر ثانیه آغاز کرد. همزمان با ریزش تاریخی بازار ارزهای دیجیتال در ماه مارس (اسفند ماه) هش ریت شبکه بیت کوین نیز روندی کاهشی داشت و به مقادیر ۹۵ و حتی ۹۱ اگزاهش بر ثانیه رسید. اما اکنون پس از گدشت ۸ ماه، هش ریت رکورد جدیدی را ثبت کرده است.

آیا هش ریت شبکه با قیمت بیت کوین ارتباطی دارد؟

به صورت سنتی در بازار بیت کوین‌ هر زمان که هش ریت شبکه افزایش می‌یابد، قیمت این ارز دیجیتال نیز روند افزایشی در پیش می‌گیرد. دلیل این موضوع این است که انتظار می‌رود با افزایش هش‌ریت شبکه بیت کوین، ماینرهای شبکه یت کوین استخراج شده را هولد کنند. این اتفاق منجر به کاهش عرضه در بازار خواهد شد. کاهش عرضه نیز همواره به افزایش قیمت ختم می‌شود.

البته این همبستگی مثبت، همواره میان هش ریت شبکه و قیمت بیت کوین برقرار نیست. آمارها نشان می‌دهد که گاهی اوقات با کاهش هش ریت قیمت افزایش یافته و برعکس. لذا نمی‌توان انتظار داشت که هر افزایش در هش‌ریت شبکه به افزایش در قیمت بیت کوین منجر شود. برخی از تحلیلگران معتقدند با رشد پلتفرم‌های اعطای وام و استیکینگ بیت کوین و ورود ابزارهای جدید مانند WBTC – استیبل کوین با پشتوانه بیت کوین در شبکه اتریوم – رقیبی برای ماینینگ و استخراج بیت کوین شده و برخی سرمایه‌گذاران با خریداری و نگهداری بیت کوین و استفاده از این پلتفرم‌ها سود معقولی به دست خواهند آورد که در مقایسه با دردسرهای ماینینگ و خریداری تجهیزات جدید و مدیریت هزینه برق و تهویه و …، دردسر بسیار کمتری دارد.

به هر حال افزایش هش ریت شبکه بیت کوین خبر بسیاری خوبی برای شبکه بلاک چین آن است. مهمترین ثمره افزایش هش ریت، افزایش امنیت شبکه Bitcoin است. در این صورت شبکه امن‌تر از همیشه بوده و این نکته برای بیت کوین بسیار حائز اهمیت است. هر فرد یا سازمانی که بخواهد به شبکه بیت کوین آسیب وارد کند، باید ۵۱ درصد هش‌ریت شبکه را در دست بگیرد. هر چه مقدار هش‌ریت افزایش یابد، حمله به آن و وارد کردن آسیب به این شبکه، دشوارتر خواهد شد.

منبع
decrypt

میثم مقیسه

من زندگی رو به شکل یک فرصت برای تجربه کردن فهمیدم. دونستن اینکه یک سیستم و مجموعه دقیقا چطور کار می‌کنه برام تجربه رضایت‌بخشیه؛ به ریاضی علاقه دارم و به صورت ناخودآگاه همه چیز رو با عدد بهتر می‌فهمم؛ به گردش اطلاعات اعتقاد دارم، یاد گرفتن و اشتراکش با بقیه آدم‌ها برام بهانه‌ای برای ارتباط با آدم‌هاست؛ مفهوم غیرمتمرکز بودن برام خیلی جذابه. همه این موارد رو در صنعت بلاکچین و حوزه رمزارزها پیدا کردم. تو سن ۲۵ سالگی رشته تحصیلی دانشگاهیم رو کنار گذاشتم و وارد این حوزه شدم و هنوز درگیر این حوزه هستم.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا