اخبار بیت کوین

تحلیلگر مطرح: قیمت بیت کوین رکود خود را پشت سر گذاشته است!

هیچکس نمی‌تواند این موضوع را انکار کند که در تاریخ ۱۲ مارس و پس از کاهش قیمت بیش از ۴۰ درصدی این ارز دیجیتال طی چند ساعت، ضربه سنگینی به تعریف بیت کوین به عنوان دارایی امن وارد شد. هرچند بیت کوین تنها دارایی نبود با کاهش قیمت مواجه شد، زیرا تمام بازارهای جهانی به دلیل شیوع ویروس کرونا بسیار تحت تأثیر قرار گرفتند و وارد یک رکود تاریخی شدند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

ویلی وو (Willy Woo) تحلیلگر ارز دیجیتال اخیرا اینفوگرافیک جالبی درباره سقوط اخیر و مقایسه بیت کوین، طلا و S&P ۵۰۰ در توییتر به اشتراک گذاشت. وی در توییتر نوشت:

نمودار چگونگی کاهش قیمت ۵۰ درصدی بیت کوین در کنار عملکرد طلا و S&P ۵۰۰ در تصویر زیر آمده است. بیت کوین اینگونه بزرگترین بحران پس از رکود بزرگ را پشت سر می‌گذارد. اولین نوسان نمودار بیت کوین، ویژگی دارایی امن بودن آن است.

نمودار قیمت بیت کوین

این نمودار مشخصا نشان می‌دهد که کاهش قیمت بیت کوین به اندازه سقوط S&P ۵۰۰ نیست اما در عین حال شدیدتر از طلا است. هرچند این نمودار، عملکرد اخیر بیت کوین را نشان نمی‌دهد که توانسته است بازیابی چشمگیری داشته باشد و به قیمت ۶۹۰۰ دلار برسد.

از بین رفتن ارتباط بین بازار بیت کوین و بازار بورس سنتی

ارتباط اخیری که بین کل بازار ارز دیجیتال و بازار بورس سنتی شاهد بوده‌ایم سرانجام از بین رفته است. بخش عمده ای از بازار سنتی پس از رکود اخیر نتوانسته است بازیابی شود و به روند نزولی خود ادامه می‌دهد، در حالی که بیت کوین توانسته است روند صعودی روزانه را ثبت کند.

بیت کوین از کف قیمت خود طی سقوط اخیر بازار، ۸۰ درصد افزایش قیمت داشته است و هم چنان روند به شدت صعودی دارد و انتظار می‌رود که طی چند روز آینده از مرز ۸۰۰۰ دلار عبور کند. طلا نیز چنین عملکرد چشمگیری را نداشته است. بسیاری از معامله کنندگان انتظار دارند که طلا در دوران بحران بدرخشد و عملکرد خوبی داشته باشد اما این فلز گرانبها نیز با کاهش قیمت مواجه شد، هرچند این کاهش قیمت بسیار کمتر از بیت کوین بود. تحلیلگران اکنون با این سوال مواجه هستند که اگر طلا نتواند در زمان روند نزولی بازار به افزایش قیمت دست یابد، هنگامی که سرانجام قیمت آن بازیابی شد چه اتفاقی خواهد افتاد؟

به علاوه، این نکته نیز قابل ذکر است که بیت کوین از سال ۲۰۱۵ با افزایش قیمت باورنکردنی ۱۲,۲۰۰ درصدی همراه بوده است، در حالی که این عدد برای طلا ۶۰ درصد می‌باشد. آیا این موضوع بدان معنا است که بیت کوین به عنوان یک دارایی امن برگشته است؟ نه کاملا. در شرایط اخیر، معامله کنندگان به دلیل سقوط بازار بورس سنتی مجبور به فروش طلا یا بیت کوین شدند و برایشان فرقی نداشت که این دارایی ها، دارایی امن هستند یا خیر زیرا مجبور به فروش آنها برای جبران ضرر خود بودند.

نکته ای که در حال حاضر مهم می‌باشد این است که بیت کوین با چه سرعتی می‌تواند بازیابی شود و تاکنون نیز در این امر بسیار موفق بوده است.

منبع
zycrypto

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا