اخبار عمومی

بیت هامب، دومین صرافی بزرگ کره جنوبی در تلاش است به یک شرکت سهامی عام تبدیل شود

صرافی بیت هامب (Bithumb) قصد دارد به اولین شرکت کریپتو تبدیل شود که سهام آن به صورت عمومی در بورس کشور کره جنوبی عرضه می‌شود. این پلتفرم همچنان در تلاش است از صرافی آپ‌ بیت‌ (Upbit)، بزرگ‌ترین صرافی کشور کره جنوبی، عقب نماند.

به نقل از کوین تلگراف، گزارش‌های وب سایت ای‌دیلی (Edaily) نشان می‌دهد بیت هامب خود را برای عرضه اولیه عمومی (IPO) در بورس «KOSDAQ» کره جنوبی در نیمه دوم سال ۲۰۲۵ آماده می‌کند.

بیت‌ هامب هنوز اخبار مربوط به IPO را تایید نکرده اما اعلام کرده شرکت پذیره‌نویس خود را انتخاب کرده است. شرکت‌های پذیره‌نویس‌ معمولا قبل از عرضه عمومی یک شرکت موظف‌ هستند امنیت مالی آن را تضمین کنند. طبق گزارش Edaily، بیت هامب شرکت «سامسونگ سکیوریتیز (Samsung Securities)» را به عنوان پذیره‌نویس احتمالی خود انتخاب کرده است.

علاوه بر این، به نظر می‌رسد لی جئونگ هون (Lee Jeong-hoon)، رییس سابق صرافی بیت‌ هامب، به این پلتفرم بازگشته است. همزمان، لی سانگ جون (Lee Sang-jun)، مدیرعامل هولدینگ بیت‌ هامب، به اتهام دریافت رشوه از عضویت در هیات مدیره برکنار شده و تحقیقات مربوط به این مسئله همچنان ادامه دارد.

تحلیگران معتقدند بیت هامب برای عقب نماندن از صرافی آپ بیت‌ (Upbit) چنین تصمیمی گرفته است. آپ‌ بیت بخش اعظم سهم بازار کریپتو در کره جنوبی را در اختیار دارد و بزرگ‌ترین صرافی این کشور محسوب می‌شود.

با این حال، بیت هامب بعد از آپ‌ بیت‌ دومین صرافی بزرگ کریپتو در کره جنوبی از نظر حجم معاملات روزانه است. در ماه جولای (تیر)، حجم معاملات ماهانه آپ‌ بیت برای اولین بار از کوین بیس و بایننس پیشی گرفت. شایان ذکر است، مقامات کره جنوبی در ماه مه (اردیبهشت) به دفاتر بیت‌ هامب و آپ بیت‌ به دلیل معاملات غیرقانونی رمزارزها یورش برده بودند.

کانگ جونگ هیون (Kang Jong-hyun)، یکی از بزرگ‌ترین سهامداران بیت هامب که به نظر می‌رسد مالک واقعی آن هم هست، در ماه فوریه (بهمن ۱۴۰۱) به اتهام اختلاس دستگیر شده بود. کانگ جونگ هیون (Kang Ji-yeon)، برادر بزرگ کانگ جی یون هم رییس شرکت «Inbiogen»است که با صرافی بیت‌ هامب ارتباط دارد. این شرکت بیشترین سهم را در شرکت «Vidente Vidente» دارد که با در اختیار داشتن ۳۴.۲٪ سهام بیت‌ هامب بزرگ‌ترین سهام‌دار آن محسوب می‌شود.

داده‌های وب سایت کوین‌گکو (CoinGecko) نشان می‌دهد بیت هامب در سال ۲۰۱۴ تاسیس شده و حجم معاملات روزانه آن در حال حاضر به ۵۸۰ میلیون دلار می‌رسد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا