اخبار خارجی

انت ماینر E3 بیت مین از استخراج اتر پشتیبانی می کند

اگرچه بعضی از ماینرهای ارز دیجیتال به دلیل سودآور نبودن ماینینگ، فعالیت خود را متوقف کرده اند اما بیت مین غول ماینینگ چینی نه تنها موجودی محصول جدید خود برای فروش را به اتمام رسانده است، بلکه در حال بهبود عملکرد بعضی از دستگاه های پرچمدار قبلی خود می‌باشد.

انت ماینر E3 بیت مین که یکی از اسیک های محبوب است و گفته میشد تا آوریل ۲۰۲۰ بلااستفاده خواهد شد، حداقل تا اکتبر ۲۰۲۰ به فعالیت ماینینگ اتر ادامه خواهد دهد.

بیت مین پیش از این تایید کرده بود که انت ماینر E3 ماینینگ اتر را متوقف خواهد کرد

طبق پست بلاگ بیت مین در تاریخ ۳۰ مارس، با فرمویری که بیت مین به طور ویژه برای انت ماینر E3 طراحی کرده، طول عمر این دستگاه افزایش یافته است. طبق این خبر، فرمویر جدید به این منظور طراحی شده است که به ماینرها امکان دهد تا از استفاده از انت ماینر E3 پس از ماه مارس ۲۰۲۰ ادامه دهند.

فرمویر جدید انت ماینر E3 به مشکلات موجود در گراف مدور جهت دار (DAG) می‌پردازد. این مشکل ابتدا توسط استخر ماینینگ 2Miners گزارش شد. رشد DAG که منجر به محدود شدن حافظه می شود دلیل اصلی کاهش قابلیت انت ماینر E3 برای ماینینگ اتر و اتریوم کلاسیک بوده است.

در حالی که بیت مین مشکل رشد DAG را تایید و بیان کرده بود که حافظه DDR این دستگاه در حال نزدیک شدن به سقف ۴ گیگابایتی خود می‌باشد، 2Miners محاسبه کرده بود که انت ماینر E3 تقریبا در تاریخ ۸ آوریل، ماینینگ اتر را متوقف خواهد کرد.

فرمویر بیت مین به مشکل رشد DAG می‌پردازد

با این حال، اکنون طول عمر انت ماینر E3 با فرمویر جدید که مستقیما به مشکل DAG می‌پردازد افزایش یافته است.

طبق گزارش بیت مین، این فرمویر جدید استفاده از حافظه DDR را افزایش خواهد داد، زیرا پردازش فایل DAG به فضای بیشتری نیاز دارد.

با به روزرسانی جدید فرمویر، تخمین نهایی حجم بلاک انت ماینر E3 برابر با ۱۱,۴۰۰,۰۰۰ می‌باشد. در حالی که بیت مین مطمئن است ماینرهای E3 پس از ماه آوریل نیز به فعالیت خود ادامه خواهند داد، این ماینر تا اکتبر ۲۰۲۰ از ماینینگ پشتیبانی خواهد کرد.

انت ماینر E3 که در ماه آوریل ۲۰۱۸ توسط بیت مین عرضه شده است به عنوان قدرتمندترین و کارآمدترین اسیک EtHash در نظر گرفته میشده است. طبق گزارش کوین تلگراف، EtHash یک الگوریتم هشینگ گواه اثبات کار می‌باشد که توسط اتریوم و سایر آلتکوین ها نظیر اتریوم کلاسیک استفاده شده است. در این بین، شبکه اتریوم در آستانه انتقال از اجماع گواه اثبات کار به گواه اثبات سهام است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا