اخبار خارجی

نقد شدن ۲۰ میلیارد دلار بیت کوین در صرافی بیتمکس طی سال ۲۰۱۹

بیتمکس، پلتفرم برجسته اوراق مشتقه بیت کوین طی دوسال گذشته با پذیرش بیشتری در جامعه ارز دیجیتال مواجه شده است. در سال ۲۰۱۷ اکثر معامله کنندگان بیت کوین معاملات خود را در صرافی های نقدی و بدون لوریج انجام می‌دادند. اما این شرایط طی دو سال گذشته تغییر کرده است زیرا سرمایه گذاران به دنبال کسب سود بیشتری هستند.

تلاش سرمایه گذاران برای کسب سود بیشتر، هزینه هایی را نیز در برداشته است، به طوری که گزارشات مختلف نشان می‌دهد که معامله کنندگان بیتمکس میلیاردها دلار در معاملات بیت کوین خود نقد کرده اند.

نقدینگی ۲۰ میلیارد دلاری بیت کوین

بیت کوین در سال ۲۰۱۹ شاهد نوسان های مختلفی بوده است. برای مثال، در اواخر ماه اکتبر که قیمت بیت کوین پس از چند ماه وارد کانال ۷۰۰۰ دلار شد، ناگهان به افزایش قیمت ۴۰ درصدی دست یافت و قیمت آن کمتر از ۲۴ ساعت از ۷۳۰۰ به ۱۰۶۰۰ دلار رسید.

به دلیل ماهیت نوسانات ذکر شده، صدها میلیون دلار وضعیت معاملاتی بیتمکس (وضعیت های خرید و فروش استقراضی) نقد شده اند.

در واقع، کانال اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال Unfolded اخیرا خاطرنشان کرده است که طبق اطلاعات Skew.com و Datamish.com، تقریبا ۱۹.۶ میلیارد دلار وضعیت های معاملاتی بیت کوین در این پلتفرم و در طول سال ۲۰۱۹ نقد شده اند. نکته جالب این است که اکثر این نقدینگی (حدود ۹۰ درصد) مرتبط با خریدهای استقراضی بوده اند.

اگرچه ۱۹.۶ میلیارد دلار نقد شده است، اما ذکر این نکته مهم است که به دلیل لوریج کردن، ارزش واقعی بیت کوین های نقد شده نزدیک به ۸۰۰ میلیون دلار است که به طور میانگین، لوریج ۲۵ برابری را نشان می‌دهد.

با در نظر گرفتن تعداد بسیار زیاد نقدینگی های چند میلیون دلاری که سال گذشته انجام شده است، جای تعجبی ندارد که صندوق بیمه بیتمکس در سال ۲۰۱۹ تا ۶۲ درصد رشد کرده است. این صندوق در حال حاضر ۰.۱۸ درصد از کل بیت کوین های موجود یعنی تقریبا ۳۳,۰۰۰ کوین را در اختیار دارد.

بعضی از افراد بیان می‌کنند که این متمرکزسازی بیت کوین یک مسأله مهم است، زیرا مخالف با هدف این ارز دیجیتال مبنی بر تبدیل شدن به پول غیرمتمرکز است. هرچند به نظر می‌رسد که چنین سطحی از متمرکزسازی در حال حاضر اجتناب ناپذیر است.

منبع
newsbtc

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا