اطلاعیه صرافی

دریافت تاییدیه CFTC توسط صرافی Bitnomial برای عرضه قراردادهای آتی بیت کوین

صرافی بیتنومیال (Bitnomial) امروز تاییدیه کمیسیون CFTC را برای عرضه قراردادهای آتی بیت کوین و مبادلات آپشن ها دریافت کرد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

قراردادها در این صرافی به صورت فیزیکی خواهد بود. این موضوع بدان معنا است که مشتریان در زمان تاریخ انقضای قرارداد به جای پول، بیت کوین واقعی دریافت می‌کنند.

لوک هورستن (Luke Hoersten) مدیرعامل بیتنومیال گفته است فاز آزمایش پذیرش کاربران در بیتنومیال از تاریخ ۲۷ آوریل شروع خواهد شد. پس از آن، معاملات بر اساس آمادگی مشتریان خواهد بود.

وی افزود پس از آنکه منحنی قراردادهای آتی به ثبات برسد، قراردادهای آتی بیت کوین، قراردادهای آتی مینی بیت کوین و آپشن های بیت کوین در دسترس قرار خواهند گرفت. همانطور که از اسم آن مشخص است، قراردادهای آتی مینی شامل بخشی از ارزش قراردادهای آتی استاندارد هستند. در این قراردادها، محصولات با حداقل مارجین ۳۷ درصدی معامله می‌شوند.

طبق صفحه محصولات صرافی بیتنومیال، حجم قراردادهای آتی بیت کوین در این صرافی ۱ بیت کوین خواهد بود. حجم قراردادهای آتی دسی (Deci) بیت کوین نیز یک دهم بیت کوین خواهد بود.

مقایسه بازارهای نقدی و فیزیکی

اوراق مشتقه بیت کوین از دسامبر ۲۰۱۷ و با عرضه قراردادهای آتی نقدی بیت کوین توسط CME و Cboe در آمریکا در دسترس قرار گرفته است. این موضوع برای زمانی بود که بیت کوین بسیار سریع معامله میشد و قیمت آن به ۲۰,۰۰۰ دلار رسیده بود.

در بحبوحه کاهش حجم معاملات در مارس ۲۰۱۹، Cboe از قراردادهای آتی بیت کوین دست کشید. در این بین، CME با تقاضای زیادی مواجه شد.

در عین حال، قراردادهای نقدی مزیت هایی را ارائه می‌دهند. با وجود این قراردادها، دیگر به داشتن بیت کوین برای حضور در بازار نیازی نیست. هنگامی که قراردادها بر اساس بیت کوین تنظیم شوند، مسئولیت بیشتری برای مدیریت کیف پول بیت کوین و حفظ کلیدهای خصوصی خود دارید.

این موضوع می‌تواند بیان کند که چرا قراردادهای آتی نقدی بیت کوین در آمریکا کمتر رایج است. پلتفرم بکت از صرافی بین قاره ای، اولین پلتفرمی بود که وارد این عرصه شد و در ماه سپتامبر سال گذشته، صرافی قراردادهای آتی فیزیکی بیت کوین را عرضه کرد. پس از آن، پلتفرم معاملاتی ErisX با پشتیبانی کارگزاری TD Ameritrade در ماه دسامبر پلتفرم معاملات قراردادهای آتی فیزیکی بیت کوین خود را عرضه کرد. ErisX برخلاف بکت و بیتنومیال کاملا وثیقه گذاری شده است و معاملات مارجین ارائه نمی‌دهد.

حجم معاملات در بکت طی ماه های اخیر ناامیدکننده بوده است. طبق اطلاعات بکت، حتی یک قرارداد آپشن های بیت کوین نیز در هفته منتهی به ۱۷ آوریل معامله نشده است.

اما بیتنومیال معتقد است که رویکرد آن متفاوت خواهد بود.

هورستن در این خصوص گفت:

اگرچه اقداماتی در خصوص قراردادهای آتی نقدی در آمریکا انجام شده است، اما فقط یک مورد برای قراردادهای آتی فیزیکی و مارجین شده بیت کوین وجود داشته است. تصمیمات مختلف و بسیار زیادی برای ایجاد یک محصول موفق به ویژه در ارتباط با محصولات ارز دیجیتال وجود دارد.

بیتنومیال در اواخر سال ۲۰۱۴ تاسیس شد. دو سال بعد، درخواستی برای ایجاد صرافی به CFTC ارائه داد. چهار سال طول کشید تا بیتنومیال بتواند تاییدیه CFTC را دریافت کند.

این شرکت دارای پشتوانه ۷.۵ میلیون دلاری از جانب سرمایه گذارانی شامل Jump Capital, Coinbase Ventures, DV Chain, RRE Ventures, Digital Currency Group, ValueStream Ventures, Indicator Fund و سرمایه گذارانی حقیقی است.

رویای هورستن، دموکراتیک کردن بیت کوین (به معنای توزیع عادلانه و بر اساس رای و تصمیم کاربران است) می‌باشد اما می‌خواهد این کار را به شیوه ای متفاوت نسبت به CME و Cboe انجام دهد.

وی در این خصوص گفت:

به جای آنکه سعی کنیم بیت کوین را مشابه با محصول امور مالی سنتی کرده و آن را وارد سیستم مالی سنتی کنیم، ما از مزیت های منحصربه‌فرد ارزهای دیجیتال و استفاده از آنها در صنعت امور مالی و پرداخت ها استقبال می‌کنیم.

 

منبع
decrypt

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا