اخبار خارجی

قراردادهای آتی بیت کوین بورس CME به حالت تعلیق درآمد!

با اعلام رسمی شیوع ویروس کرونا به عنوان یک بیماری همه گیر جهانی، سازمان ها و شرکت های مرتبط با ارزهای دیجیتال در حال تغییر روش کسب و کار خود هستند.

طبق گزارش CNBC در روز چهارشنبه، بورس کالای شیکاگو (CME) که دومین شرکت از لحاظ عرضه قراردادهای آتی بیت کوین در آمریکا است، از تاریخ ۱۳ مارس معاملات در شیکاگو را به حالت تعلیق در خواهد آورد.

بورس کالای شیکاگو نیاز به رعایت احتیاط های مورد نیاز برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا را دلیل این تصمیم عنوان کرده است. بازارهای مالی در سراسر آمریکا به شدت تحت تأثیر شیوع این ویروس قرار گرفته اند، به طوری که میانگین صنعتی داو جونز طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۵۰۰ واحد کاهش یافته است.

تعلیق معاملات برای پیشگیری از بیماری

بورس کالای شیکاگو دومین بورس اوراق مشتقه مالی و معاملات محصولات کشاورزی، ارز سنتی و ارزهای دیجیتال، نرخ های بهره، فلزات و شاخص بورس ها در جهان است. این گروه بیانیه ای با اشاره به اصول پیشگیرانه خود منتشر کرده است که به شرح زیر می‌باشد:

هیچ مورد مبتلا به ویروس کرونا در بخش های معاملات یا در هیات مدیره ساختمان تجاری شیکاگو گزارش نشده است. با در دسترس قرار گرفتن دستورالعمل های پزشکی در خصوص ویروس کرونا، بازگشایی بخش معاملات مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

تعطیلی های مرتبط با ویروس کرونا

تاکنون شیوع ویروس کرونا مسئول متوقف شدن اکثر پروازها از مبدا یا به مقصد کشور چین، عدم دسترسی کشور ایتالیا به کل جهان و اوایل امروز محدودیت های سفر بین اروپا و آمریکا بوده است.

هرچند تاکنون علیرغم بیش از ۲۰۰ مورد مبتلا به ویروس کرونا در نیویورک، برنامه هایی برای تعطیلی بخش های معاملاتی بازار بورس نیویورک اعلام نشده است. نزدک نیز که در نیویورک واقع است در حال آماده شدن برای پشتیبانی از بخش های معاملاتی و تاسیسات اطلاعات و داده ها در مرکز تجاری فیلادلفیا است، اما هم چنان برای امور تجاری در حال فعالیت است.

به کارمندان شرکت های ارز دیجیتال گفته شده است که در خانه مشغول به کار باشند

اگرچه دفتر اصلی CME در شیکاگو با ۴۵۰ کارمند هم چنان باز و فعال باقی خواهد ماند، اما بعضی از شرکت ها و صرافی های ارز دیجیتال سیاست های جدیدی را در قبال آماده سازی برای شیوع ویروس کرونا اتخاذ کرده اند.

صرافی ارز دیجیتال کوین بیس واقع در سان فرانسیسکو و شرکت تحلیل ارزهای دیجیتال مساری واقع در نیویورک به کارمندان خود اعلام کرده اند که تا اطلاع بعدی در خانه های خود مشغول به کار باشند.

تاکنون ۱۳۲۲ مورد تایید شده مبتلا به ویروس کرونا و ۳۸ فوتی در آمریکا گزارش شده است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا