اخبار خارجی

بلک راک سرمایه‌گذاری مستقیم در رمزارزها را برای مشتریان سازمانی خود ممکن می‌کند

بلک راک (‌BlackRock)، بزرگ‌ترین مدیر دارایی جهان که تریلیون‌ها دلار دارایی تحت مدیریت دارد، در همکاری با صرافی Coinbase امکان سرمایه‌گذاری مستقیم در رمزارزها را برای سرمایه‌گذاران نهادی فراهم می‌کند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین‌دسک، بر اساس پست وبلاگی که پنجشنبه توسط کوین‌بیس منتشر شد، کاربران پلتفرم مدیریت سرمایه‌گذاری بلک راک، به نام علاءالدین (Aladdin)، از طریق کوین‌بیس، به معاملات رمزارز، حضانت دارایی‌ها، کارگزاری ویژه و قابلیت گزارش‌دهی دسترسی خواهند داشت.

بلک راک تا سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲ حدود ۸.۵ تریلیون دلار دارایی را مدیریت می‌کند و Aladdin بیش از ۲۰۰ کاربر نهادی از جمله شرکت‌های بیمه‌، صندوق‌های بازنشستگی، بانک‌ها و مؤسسات رسمی دارد. جوزف شالوم (Joseph Chalom)، از مدیران بلک راک، در این پست وبلاگ گفت:

مشتریان نهادی ما به طور فزاینده‌ای علاقه‌مند به حضور در بازارهای دارایی دیجیتال هستند و بر نحوه مدیریت کارآمد چرخه عمر عملیاتی این دارایی‌ها تمرکز دارند.

او افزود:

ارتباط کوین‌بیس با Aladdin به مشتریان این امکان را می‌دهد تا دارایی بیت‌کوین خود را در کنار سایر دارایی‌های پورتفولیو مشاهده کنند و مدیریت معاملات و مدیریت ریسک یکپارچه‌ای انجام دهند.

این دسترسی از طریق کوین بیس پرایم (Coinbase Prime)، پلتفرم تجاری موجود برای سرمایه‌گذاران نهادی ارزهای دیجیتال، اعطا می‌شود.

کوین بیس امسال همزمان با سقوط قیمت رمزارزها، با کاهش شدید ارزش سهام و رقابت سخت با صرافی‌های دیگر مواجه شد و همکاری به بلک راک می‌تواند به بهبود اوضاع آن کمک کند. قیمت سهام کوین بیس با انتشار این خبر تا ۶۹۳.۱۱ دلار افزایش یافت. از سوی دیگر این همکاری نشانه تمایل سرمایه‌گذاران نهادی به حضور در فضای کریپتو است تا جایی که بلک راک که تا به امروز در مورد ورود به فضای کریپتو ابراز تردید می‌کرد نیز ناچار شده است نوعی از دسترسی را برای مشتریان سازمانی خود فراهم کند.

  • تاثیر چراغ سبز بلک راک به سرمایه‌گذاری در فضای کریپتو بر کلیت بازار چیست؟

بلک راک بزرگترین شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری در جهان و لری فینک (Larry Fink)، چهره اصلی این شرکت یکی از قدرتمندترین چهره‌های اقتصادی سیاسی در آمریکا است. می ۲۰۲۱، زمانی‌که که تسلا در یک اقدام عجیب از سیاست پذیرش بیت کوین عقب نشینی کرد بسیاری از افراد مطلع فشار لری فینک به تسلا و ایلان ماسک را علت اصلی می‌دانستند. بنابراین چراغ سبز نشان دادن بلک راک به دارایی‌های رمزارزی و بیت کوین و به نوعی به رسمیت شناختن آن، می‌تواند درها را برای ورود حجم عظیمی از سرمایه‌های بزرگ به این فضا باز کند.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا