اخبار آلتکوین

کاهش ۷۰٪ ارزش کل سرمایه قفل‌شده بلست بعد از راه‌اندازی شبکه اصلی؛ ماجرا از چه قرار است؟

شبکه لایه ۲ بلست (Blast) که توسط توسعه‌دهندگان بازار NFT بلر (blur) راه‌اندازی شده، شبکه اصلی خود را راه‌اندازی کرده و امکان برداشت توکن‌ها را برای اولین بار در اختیار کاربرانش قرار داده است.

به گزارش میهن بلاکچین، شبکه لایه ۲ بلست در روز پنجشنبه ۲۹ فوریه (۱۰ اسفند) شبکه اصلی خود را راه‌اندازی کرد. این راهکار لایه ۲ به کاربران خود به ازای اتریوم و استیبل کوین‌ها ۵٪ بازدهی سالانه می‌دهد و این بازده را از استیکینگ اتریوم و اوراق خزانه آمریکا به دست می‌آورد.

تمام رمزارزهای ارسال‌شده به این شبکه قبل از راه‌اندازی شبکه اصلی قفل شده بود و ۱۸۰٬۰۰۰ کاربر بلست هیچ راه برای برداشت سرمایه خود نداشتند. با این حال ارزش کل سرمایه قفل‌شده (TVL) ‌بلست‌ تا ۲۹ فوریه (۱۰ اسفند) به ۲.۲۷ میلیارد دلار می‌رسید.

ارزش کل سرمایه قفل‌شده بلست
ارزش کل سرمایه قفل‌شده بلست – منبع: DeFiLlama

TVL این شبکه در ۲۷ فوریه (۸ اسفند) برای اولین بار از نقطه عطف ۲ میلیارد دلار عبور کرد اما ۲۴ ساعت بعد از راه‌اندازی شبکه اصلی خود بیشتر از ۱.۶ میلیارد دلار از ارزش کل سرمایه قفل‌شده‌اش را از دست داد.

تحلیلگران باور دارند که TVL بلست به خاطر ایردراپ توکن آن در ماه مه (اردیبهشت ۱۴۰۳) افزایش یافته است. البته راه‌اندازی این شبکه و قفل شدن سرمایه کاربران آن بحث‌ها و گمانه‌زنی‌های زیادی را در پی داشت. دن رابینسون (Dan Robinson)، رییس تحقیقات شرکت پاردایم (Paradigm) که در شبکه بلست هم سرمایه‌گذاری کرده؛ اعلام کرد:

پارادایم با تصمیم بلست برای راه‌اندازی پل بلاکچینی یا عدم برداشت توکن‌ها تا قبل از راه‌اندازی شبکه اصلی موافق نیست. بخش‌های زیادی از بلست وجود دارد که من در مورد آن‌ها هیجان‌زده هستم و دوست دارم با مردم تعامل داشته باشم. با این اوصاف، ما در پارادایم فکر می‌کنیم که این سیاست‌ها درست نیستند. ما فکر می‌کنیم چنین استراتژی‌هایی ارزش کار تیم را پایین می‌آورد.

منبع
کوین تگرافکوین گیپ

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا