اخبار خارجی

تحلیلگران بلومبرگ: قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۰ به ۱۴۰۰۰ دلار می رسد!

تحلیلگران بلومبرگ گزارش داده اند بیت کوین که به عنوان ذخیره ارزش قابل اتکا در حال افزایش پذیرش است در سال ۲۰۲۰ به دلیل موجودی ثابت و پذیرش روزافزون خود با افزایش قیمت مواجه خواهد شد. هرچند رقابت بین بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال ادامه خواهد داشت که می‌تواند باعث افزایش پیشرفت و نوآوری شود.

تحلیلگران معتقدند که به دلایل مختلف، احتمالا ارزش بیت کوین به رکورد خود در سال ۲۰۱۹ یعنی ۱۴,۰۰۰ دلار برسد. هم چنین قبلا نیز شاهد روند صعودی بیت کوین بوده ایم. در هفته اول سال ۲۰۲۰ و در بحبوحه افزایش تنش و نزاع های ژئوپولیتیکی بین آمریکا و جمهوری اسلامی ایران، قیمت بیت کوین ۲۳ درصد افزایش یافت. هرچند با افزایش قیمت دارایی هایی نظیر بیت کوین، طلا و نفت، از طرف دیگر قراردادهای آتی بورس کاهش یافت.

برای سال جاری پیش بینی می‌شود موجودی بیت کوین ۲.۵ درصد افزایش یابد که این رقم برای سال ۲۰۲۱ به ۲ درصد کاهش خواهد یافت.

در خصوص پروتکل بیت کوین، انتظار می‌رود که پاداش ماینینگ بلاک ها از ۱۲.۵ به ۶.۲۵ بیت کوین کاهش یابد. با نزدیک شدن به سقف ۲۱ میلیونی بیت کوین، این موضوع احتمالا بر موجودی فعلی فشار بیشتر وارد کند.

تحلیلگران در خصوص مقایسه کردن بیت کوین و طلا بیان کرده اند که با افزایش قیمت طلا در سال ۲۰۲۰، قیمت نسخه دیجیتالی این فلز گران بها (بیت کوین) نیز افزایش خواهد یافت. در این گزارش آمده است:

صحبت ما ساده و مشخص است. بیت کوین به عنوان یک ذخیره ارزش در محیطی که مطلوب ارزهای مستقل است در حال پیروز شدن رقابت می‌باشد. بیت کوین به عنوان نسخه دیجیتالی طلا، در سال ۲۰۲۰ بار دیگر باید عملکرد بهتری نسبت به سایر ارزهای دیجیتال داشته باشد.

قیمت بیت کوین، حجم قراردادهای آتی و قراردادهای باز (Open interest) عوامل دیگر تاثیرگذار بر افزایش پذیرش بیت کوین هستند.

منبع
bitcoinnews

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا