اخبار آلتکوین

پیروزی بزرگ بایننس؛ فروش ثانویه توکن BNB اوراق بهادار محسوب نمی‌شود!

در پیروزی بزرگی برای بایننس، قاضی امی برمن جکسون، ادعای کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) مبنی بر اینکه فروش ثانویه توکن BNB بایننس تحت آزمون هاوی (Howey)، اوراق بهادار محسوب می‌شود را رد کرد. قاضی جکسون با اشاره به تصمیم مشابه قاضی آنالیسا تورس در پرونده ریپل، بر لزوم در نظر گرفتن واقعیت اقتصادی تراکنش‌های توکن هنگام اعمال تست هاوی، تاکید کرد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

توکن‌های BNB بایننس اوراق بهادار نیستند

قاضی جکسون در ادامه تصمیم خود، ادعای کمیسیون بر این اساس که ارز دیجیتال تجسم قرارداد سرمایه‌گذاری است را به همراه استدلال‌های مربوط به ماهیت فناوری، استقلال پلتفرم و عملکرد هر توکن، برای طبقه‌بندی فروش ثانویه توکن BNB به عنوان قرارداد سرمایه‌گذاری، کافی ندانست.

تست هاوی،‌ برای تشخیص اوراق بهادار بودن یک دارایی استفاده می‌شود و کمیسیون بورس آمریکا (SEC) در نظر داشت تا با استفاده از این تست اوراق بهادار بودن توکن‌های BNB بایننس تایید شود، اما قاضی جکسون این موضوع را رد و اعلام کرد که ادعاهای کمیسیون بورس در مورد ماهیت تکنولوژی، مستقل بودن صرافی بایننس و عملکرد هر توکن، برای اینکه بگوید فروش دوباره توکن‌های BNB یک نوع قرارداد سرمایه‌گذاری است، کافی نیست. درواقع قاضی جکسون اشاره کرده که ادعاهای اولیه کمیسیون بورس و اوراق بهادار با ادعاهای فعلی‌ هم‌خوانی ندارد.

به طور مشابه، قاضی جکسون ادعای کمیسیون بورس در مورد فروش استیبل کوین بایننس دلار آمریکا (BUSD) و همچنین ادعای مربوط به ویژگی درآمد غیرفعال بایننس، (Simple Earn) را رد کرد.

قاضی جکسون اظهار داشت که ماهیت یک توکن می‌تواند با گذشت زمان تغییر کند، به این معنی که اگر توکنی در ابتدا به عنوان اوراق بهادار واجد شرایط باشد، الزاما برای همیشه اوراق بهادار باقی نخواهد ماند. این تمایز، موضع کمیسیون بورس را تضعیف می‌کند و به حکمی مهم در بحث جاری در مورد طبقه‌بندی دارایی های دیجیتال تبدیل می‌شود.

پرونده کمیسیون بورس در مورد استیکینگ BNB ادامه دارد

اگرچه این رای، پیروزی بزرگی برای بایننس به حساب می‌آید، اما بایننس موفق به رد تمامی اتهامات نشده است. قاضی جکسون اعلام کرد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار می‌تواند ادعاهای مرتبط با برنامه استیکینگ BNB بایننس، نقض قوانین ضد تقلب و همچنین فروش BNB پس از عرضه اولیه را همچنان پیگیری کند.

علاوه بر این، کمیسیون بورس می‌تواند ادعای خود را در مورد اینکه چانگ پنگ ژائو، بنیانگذار بایننس، به عنوان شخص کنترل‌کننده شرکت عمل کرده، ادامه داده و ادعا کند که ثبت‌نام بایننس تحت قانون بورس اجباری بوده است.

دعوی حقوقی بایننس علیه کمیسیون بورس به سال ۲۰۲۳ برمی‌گردد، زمانی که گری گنسلر ادعا کرد که این صرافی، فروش BNB را به‌عنوان اوراق بهادار ثبت‌نشده انجام داده و به طور غیرقانونی در ایالات متحده فعالیت می‌کند. چانگ پنگ ژائو، بنیانگذار بایننس، هم‌اکنون در حال گذراندن چهارمین ماه محکومیت خود به دلیل نقض قوانین ضد پولشویی است. دیدگاه شما در مورد رای قاضی جکسون چیست؟ در مورد این بُرد نصفه‌نیمه برای بایننس چه نظری دارید؟

منبع
CoinGape

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا