تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت بی‌ان‌بی (BNB)، سولانا (SOL) و ریپل (XRP)؛ ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳

آلت‌کوین‌ها برخلاف بیت کوین هنوز نشانه‌های مثبتی از خود بروز ندادند و همچنان در بلاتکلیفی به سر می‌برند. با وجود شروع طوفانی آلت‌کوین‌ها در سال میلادی جدید، در دو ماه گذشته چندان حرکت قابل توجهی نداشته‌اند. البته این نکته را باید مد نظر داشت که نوسانات طولانی مدت اغلب باعث می‌شوند افزایش یا کاهش قیمت در روند بعدی شدت بیشتری بگیرد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، رمز ارزهای بی‌ان‌بی (BNB)، سولانا (SOL) و ریپل (XRP) از این قاعده مستثنی نبودند و رفتار مشابهی با سایر آلت‌کوین‌ها داشتند. در این مطلب به تحلیل تکنیکال این سه ارز می‌پردازیم.

تحلیل تکنیکال قیمت بی‌ان‌بی

قیمت بی‌ان‌بی در ۳ می (۱۴ اردیبهشت) به بالای میانگین‌های متحرک رسید که نشان می‌دهد گاوهای بازار در حال تلاش برای رساندن قیمت تا مقاومت ۶۳۵ دلار هستند.

نمودار روزانه قیمت بی‌ان‌بی - تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت بی‌ان‌بی – تریدینگ ویو

خرس‌ها ۴ مرتبه با موفقیت از سطح ۶۳۵ دلار دفاع کرده‌اند، به همین جهت دوباره برای دفاع از این سطح تلاش خواهند کرد. اگر قیمت بی‌ان‌بی با شیب تندی از این مقاومت به پایین بازگردد، نشان‌دهنده این خواهد بود که برای مدت بیشتری بین ۴۹۵ دلار تا ۶۳۵ دلار نوسان خواهد داشت.

یک شکست و بسته شدن کندل روزانه بالای سطح ۶۳۵ دلار نشان‌دهنده ادامه داشتن روند صعودی خواهد بود. در چنین سناریویی قیمت بی‌ان‌بی می‌تواند تا ۶۹۲ دلار بالا برود که در این سطح احتمالا خریداران با مقاومت شدیدی روبرو می‌شوند. از طرف دیگر، خرس‌ها نیز برای به دست گرفتن کنترل باید قیمت بی‌ان‌بی را به زیر ۴۹۵ دلار برسانند و قیمت را زیر این سطح حفظ کنند.

تحلیل تکنیکال قیمت سولانا

در چند روز گذشته قیمت سولانا بین ۱۲۶ دلار و ۱۶۲ دلار در نوسان بوده است که نشان‌دهنده بلاتکلیفی تریدرها در رابطه با جهت حرکت بعدی آن است.

نمودار روزانه قیمت سولانا - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت سولانا – منبع: تریدینگ ویو

مسطح شدن شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۴۶ دلار، موج آبی رنگ) و قرار داشتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در بالای خط میانی نشان‌دهنده این است که احتمالا نوسان سولانا برای مدتی ادامه داشته باشد. اگر قیمت سولانا بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه حفظ شود، این ارز دیجیتال می‌تواند رالی خود را تا مقاومت ۱۶۲ دلار شروع کند. هرچند که احتمالا شکستن این سطح برای گاوها بسیار سخت خواهد بود.

در صورتی که گاوها بتوانند سطح ۱۶۲ دلار را بشکنند، قیمت آن می‌تواند تا سطح ۲۰۵ دلار نیز افزایش پیدا کند. این سطح نیز احتمالا مقاومت سختی خواهد بود. از طرف دیگر، در صورتی که میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به پایین شکسته شود، می‌توان انتظار کاهش قیمت تا ۱۲۶ دلار را داشت.

تحلیل تکنیکال قیمت XRP

گاوها در ۶ می (۱۷ اردیبهشت) توانستند قیمت XRP را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۵۳ دلار، موج آبی رنگ) برسانند که نشان‌دهنده پایان احتمالی فاز اصلاح قیمت است.

نمودار روزانه قیمت XRP - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت XRP – منبع: تریدینگ ویو

افقی بودن میانگین متحرک نمایی ۳۰ روزه و قرار داشتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در بالای خط میانی نشان‌دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است. اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۰.۵۶ دلار، موج قرمز رنگ) برسانند، گاوها برتری خواهند داشت. در چنین سناریویی، قیمت XRP می‌تواند شتاب صعودی گرفته و تا مقاومت سخت ۰.۶۷ دلار افزایش یابد.

خرس‌ها احتمالا برنامه‌های دیگری دارند و سعی خواهند کرد از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه دفاع کنند و قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند. در حال حاضر آن‌ها توانستند قیمت را به این سطح برسانند و در صورت شکستن این سطح، قیمت می‌تواند تا ناحیه حمایت مهم ۰.۴۶ دلار و ۴۱ دلار کاهش پیدا کند.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا