تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت بی‌ان‌بی (BNB)، ریپل (XRP) و دوج کوین (DOGE)؛ ۲۴ خرداد ۱۴۰۳

بازار کریپتو در ۲۴ ساعت گذشته رشد قابل‌توجهی را تجربه کرده و آلت کوین‌ها اصلاحات قبلی خود را تا حدی جبران کردند. هر چند دوباره به نقطه سربهسر بازگشتند. این نوسان ‌احساسات پس از انتشار داده‌های شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) رخ داد که از کاهش تورم ایالات متحده خبر می‌دهد. بیت کوین و آلت کوین‌ها پس از انتشار داده‌های تورمی به سمت بالا حرکت کردند و مارکت کپ کل بازار کریپتو به ۲.۴۵ تریلیون دلار رسیده که در ۲۴ ساعت گذشته ۰.۲۳٪ افزایش داشته است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، در ادامه این مطلب نمودار آلت کوین‌های بی‌ان‌بی، ریپل و دوج کوین را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

تحلیل تکنیکال قیمت بی‌ان‌بی (BNB)

قیمت بی‌ان‌بی در ۱۱ ژوئن (۲۲ خرداد) به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (موج قرمز در نمودار پایین، ۶۰۵ دلار) سقوط کرد، اما خرس‌ها نتوانستند سطوح پایین‌تر را حفظ کنند. این اتفاق به معنای خرید گاوها در کف است.

نمودار روزانه بی‌ان‌بی. منبع: TradingView
نمودار روزانه بی‌ان‌بی. منبع: TradingView

گاوها در تلاش‌اند تا قیمت را به بالای مقاومت ‌۶۳۵ دلاری برسانند. اگر آن‌ها موفق به انجام این کار شوند، نشان می‌دهد که اصلاح احتمالا به پایان رسیده است. بی‌ان‌بی در ادامه برای حرکت تا ۷۲۲ دلار تلاش خواهد کرد.

از طرف دیگر، اگر قیمت از مقاومت خود کاهش یابد و به زیر ۵۹۱ دلار برسد، نشان‌دهنده این است که هر رالی بازگشتی با فروش همراه می‌شود. یک حمایت جزئی هم در ۵۶۰ دلار وجود دارد، اما اگر دوامی نداشته باشد، بی‌ان‌بی ممکن است تا ۵۳۶ دلار کاهش یابد.

تحلیل تکنیکال قیمت ریپل (XRP)

گاوها نتوانستند پس از جهش قیمت ریپل از حمایت مهم ۰.۴۶ دلار در ۷ ژوئن (۱۸ خرداد) حرکت جدیدی را ایجاد کنند که نشان‌دهنده کمبود تقاضا در سطوح بالاتر است.

نمودار روزانه ریپل. منبع: TradingView
نمودار روزانه ریپل. منبع: TradingView

شیب هر دو میانگین‌ متحرک نزولی شده و RSI در منطقه منفی قرار دارد که نشان می‌دهد خرس‌ها کنترل بازار را در دست گرفته‌اند. اگر قیمت از میانگین‌های متحرک کاهش یابد، خرس‌ها دوباره تلاش خواهند کرد تا قیمت ریپل را به زیر ۰.۴۶ دلار کاهش دهند.

از سوی دیگر، شکست رو به بالای میانگین‌های متحرک و کلوز کندل قیمت در آن محدوده نشان می‌دهد که خرس‌ها در حال از دست دادن قدرت خود هستند. در این حالت ممکن است تثبیت قیمت ریپل بین محدوده ۰.۴۶ دلار و ۰.۵۷ دلار برای چند روز دیگر ادامه یابد.

‌تحلیل تکنیکال قیمت دوج کوین (DOGE)

قیمت دوج کوین به شکلی شارپ از ۰.۱۳ دلار ‌افزایش یافت که نشان می‌دهد گاوها منتظر اصلاح عمیق‌تری برای خرید نیستند.

نمودار روزانه دوج کوین. منبع: TradingView
نمودار روزانه دوج کوین. منبع: TradingView

میانگین‌های متحرک احتمالا به عنوان یک مانع اساسی در مسیر صعود عمل می‌کنند. اگر قیمت از میانگین‌های متحرک کاهش یابد، خرس‌ها یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت دوج کوین را به ۰.۱۲ دلار کاهش دهند.

برعکس، اگر خریداران قیمت را به بالاتر از میانگین‌های متحرک برسانند، نشان می‌دهد که دوج کوین ممکن است برای مدت طولانی‌تری به معاملات رنج ‌خود در محدوده بین ۰.۱۲ دلار و ۰.۱۸ دلار ادامه دهد. گاوها با شکست رو به بالای ۰.۱۸ دلار دوباره کنترل بازار را در اختیار خواهند گرفت.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا