تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت BNB، اتریوم و ریپل؛ ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

کابوس نوسان بازار ارز دیجیتال همچنان ادامه دارد و گاوها و خرس‌ها نیز در بلاتکلیفی به سر می‌برند. تریدرها معمولا در چنین بازاری با بی‌میلی برای معامله روبرو می‌شوند که در رابطه با آلت‌کوین‌ها نیز این اتفاق افتاده است.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به گزارش میهن بلاکچین، ظاهرا قدرت کافی خرید و فروش برای پیدا کردن جهت بعدی وجود ندارد، اما هر چه زمان بیشتری این نوسان ادامه یابد، افزایش یا کاهش قیمت به صورت انفجاری رخ خواهد داد.

تحلیل تکنیکال قیمت BNB

بی‌ان‌بی برای مدتی در بین خط روند نزولی و میانگین‌های متحرک در حال معامله بوده است که نشان‌دهنده بلاتکلیفی گاوها و خرس‌های بازار است.

نمودار روزانه قیمت BNB - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت BNB – منبع: تریدینگ ویو

اگر قیمت بی ان بی به زیر میانگین‌های متحرک کاهش پیدا کند، برتری از آنِ خرس‌ها می‌شود. در چنین حالتی قیمت بی‌ان‌بی می‌تواند به سمت ۵۳۶ دلار و سپس تا حمایت مهم ۴۹۵ دلار کاهش یابد.

اما اگر قیمت به بالا بازگردد و خط روند نزولی را بشکند، نشان‌دهنده به دست گرفتن کنترل توسط گاوها خواهد بود. در چنین سناریویی، خریداران تلاش خواهند کرد قیمت را به بالای ۶۳۵ دلار برسانند و روند صعودی را ادامه دهند.

تحلیل تکنیکال قیمت سولانا

سولانا در ۱۳ می (۲۴ اردیبهشت)، حمایت ۱۴۰ دلاری را رو به پایین شکست، اما خرس‌ها نتوانستند قیمت را به حمایت مهم ۱۲۶ دلاری برسانند.

نمودار روزانه قیمت سولانا - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت سولانا – منبع: تریدینگ ویو

شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۴۶ دلار، موج آبی رنگ) مسطح شده و شاخص قدرت نسبی (RSI) در نزدیکی خط میانه قرار دارد که تعادل را بین عرضه و تقاضا نشان می‌دهد. اگر قیمت سولانا به بالا بازگردد و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه را رو به بالا بشکند، به معنای خرید قوی در سطوح پایین خواهد بود. در چنین حالتی قیمت سولانا می‌تواند تا مقاومت مهم ۱۶۲ دلاری افزایش پیدا کند.

اما اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به پایین بازگردد و سطح ۱۳۷ دلاری را بشکند، نشان‌دهنده برتری خرس‌ها خواهد بود. در چنین سناریویی، قیمت سولانا می‌تواند به ۱۲۶ دلار کاهش پیدا کنند. انتظار می‌رود در این سطح شاهد خرید گاوها باشیم.

تحلیل تکنیکال قیمت ریپل

ریپل (XRP) برای مدتی زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۵۲ دلار، موج آبی رنگ) در حال معامله بوده است، اما خرس‌ها قدرت کافی برای شکستن حمایت مهم ۰.۴۶ دلاری نداشتند.

نمودار روزانه قیمت ریپل - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت ریپل – منبع: تریدینگ ویو

شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهشی بوده و شاخص قدرت نسبی نیز نزدیک ۴۳ قرار دارد که نشان‌دهنده برتری خرس‌هاست. احتمالا هر تلاشی برای بازیابی قیمت با فشار فروش در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه روبرو شود. اگر قیمت ریپل از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به پایین بازگردد، می‌تواند تا ۰.۴۶ دلار کاهش پیدا کند. انتظار می‌رود خرس‌ها در این سطح با خرید گاوها مواجه شوند.

اگر قیمت با قدرت از سطح ۰.۴۶ دلار به بالا بازگردد و به به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، نشان‌دهنده ادامه احتمالی نوسان برای چند روز دیگر خواهد بود.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا