تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت بی ان بی (BNB)، ریپل (XRP) و تون کوین (TON)؛ ۷ تیر ۱۴۰۳

اصلاح اخیر بیت کوین، بازار ارز دیجیتال را نیز تحت شعاع قرار داده است. با این وجود، نشانه‌های مثبتی از بازیابی در این بازار مشاهده می‌شود.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، با وجود اینکه احساسات غالبا منفی است، اما ظاهرا گاوها نیز حاضر به تسلیم نیستند و به خرید خود ادامه می‌دهند.

تحلیل تکنیکال قیمت بی‌ان‌بی

بی‌ان‌بی در ۲۴ ژوئن (۴ تیر) حمایت ۵۶۰ دلاری را رو به پایین شکست، اما خرس‌ها نتوانستند قیمت را در سطوح پایین حفظ کنند.

نمودار روزانه قیمت بی ان بی - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت بی ان بی – منبع: تریدینگ ویو

هر تلاشی برای بازیابی قیمت بی ان بی احتمالا با مقاومت قوی در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۵۹۷ دلار، موج آبی رنگ) مواجه شود. اگر قیمت از سطح فعلی یا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به پایین بازگردد، خرس‌ها دوباره تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر ۵۳۶ دلار برسانند. این سطح مهمی است که باید آن را زیر نظر داشت، چون اگر شکسته شود، می‌توان انتظار کاهش قیمت تا ۴۹۵ دلار را داشت.

اما اگر قیمت به بالا بازگردد و میانگین‌های متحرک را بشکند، نشان‌دهنده کاهش فشار فروش خرس‌ها خواهد بود. در چنین حالتی ممکن است یک رالی به سمت مقاومت بالاسری ۶۳۵ دلار آغاز شود.

تحلیل تکنیکال قیمت ریپل

جهش از حمایت ۰.۴۶ دلار در ۲۴ ژوئن (تیر) مشاهده شد، اما ادامه خرید برای گاوها سخت شده است.

نمودار روزانه قیمت ریپل - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت ریپل – منبع: تریدینگ ویو

هر دو میانگین متحرک نزولی شدند و شاخص قدرت نسبی در ناحیه منفی قرار دارد که نشان‌دهنده برتری خرس‌هاست. فروشندگان دوباره تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر ۰.۴۶ دلار برسانند. اگر موفق به این کار شوند، قیمت ریپل می‌تواند تا حمایت مهم بعدی در ۰.۴۱ دلار کاهش پیدا کند.

انتظار می‌رود خریداران با قدرت از ناحیه ۰.۴۱ دلار تا ۰.۴۶ دلار دفاع کنند؛ چرا که یک شکست به زیر آن می‌تواند کاهش قیمت تا ۰.۳۵ دلار را ادامه دهد. اولین نشانه از قدرت در بازار ریپل، یک شکست و بسته شدن کندل قیمت در بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خواهد بود. در چنین حالتی، گاوها برای شروع یک رالی تا ۰.۵۲ دلار تلاش خواهند کرد.

تحلیل تکنیکال قیمت تون کوین

تون کوین در چند روز گذشته بین میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۶.۹۳ دلار، موج قرمز رنگ) و مقاومت بالاسری ۷.۶۷ دلار در حال نوسان بوده است. این امر نشان می‌دهد گاوها حاضر به تسلیم شدن نیستند و فشار خرید خود را حفظ کرده‌اند.

نمودار روزانه قیمت تون کوین - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت تون کوین – منبع: تریدینگ ویو

میانگین‌های متحرک به آرامی در حال صعود هستند و شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز اندکی بالای خط میانه قرار گرفته است که نشان‌دهنده برتری جزئی گاوها است. یک شکست و بسته شدن کندل قیمت بالای ۷.۶۷ دلار می‌تواند تست دوباره مقاومت مهم ۸.۲۹ دلار را میسر کند. اگر این سطح نیز شکسته شود، گاوها برای ادامه رالی تا ۱۰ دلار تلاش خواهند کرد.

اما اگر قیمت تون کوین با شیب تندی به پایین بازگردد، نشان‌دهنده دفاع قوی خرس‌ها از سطح ۷.۶۷ دلار خواهد بود. با کاهش قیمت به سطح ۶.۶۰ دلار، تون کوین یک الگوی نزولی سروشانه را کامل کرده و کاهش قیمت آن می‌تواند تا ۶ دلار و سپس ۵.۵۰ دلار ادامه پیدا کند.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا