اخبار خارجی

استفاده از ابزار ضد فیشینگ در مرورگر بریو؛ دیگر نگران حملات فیشینگ نباشید

مرورگر اینترنتی مبتنی بر حریم خصوصی بریو (Brave) که ویژگی مسدودسازی رصد تبلیغاتی و پاداش به کاربران با توکن BAT دارد، اعلام کرد که با افزودن ابزارهای ضدفیشینگ، امنیت خود را ارتقا داده است.

این مرورگر اکنون فناوری متن باز شرکت فیش‌فورت (PhishFort) را اجرا می‌کند. فیش‌فورت در گذشته نیز با شرکت‌های ارز دیجیتال نظیر بایننس لبز (Binance Labs) و مای‌اتروالت (MyEtherWallet) همکاری کرده است و در زمینه شناسایی و انتشار اخبار کلاهبرداری‌های فیشینگ Web3 پیشرو است.

برای مثال، فیش‌فورت مقاله‌ای درباره پیدایش برنامه‌های غیرمتمرکز کلاهبرداری نوشته است که مدعی هستند امکانات و ویژگی‌های واقعی دارند و کاربران را فریب می‌دهند تا اطلاعات مالی خود را ارائه دهند.

شرکت فیش‌فورت در گذشته نیز به دارندگان ارزهای دیجیتال کمک کرده است. در ماه آوریل، فیش‌فورت در حذف ۴۹ افزونه مرورگر کروم که دارندگان کیف پول‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری را مورد هدف قرار داده بودند کمک کرده بود. این افزونه‌ها، کلاهبرداری‌های فیشینگ بودند که برای سرقت ارزهای دیجیتال کاربران طراحی شده بودند.

کاربران بسیار زیادی میلیون‌ها دلار خود را در حملات فیشینگ از دست داده‌اند. هفته گذشته دو دارنده کیف پول الکتروم، ۱۴۰۰ و ۳۶.۵ بیت کوین خود را در کلاهبرداری‌های فیشینگ از دست دادند که به ترتیب معادل با ۱۴ میلیون و ۳۶۵,۰۰۰ دلار است.

بریو - فیشینگ

فیش‌فورت در گزارش ماه ژانویه نوشته است:

اگر کاربر ارزهای دیجیتال باشید، نام کاربری و رمز عبور، شروع مشکلات شما است و کلاهبرداران فیشینگ در صدد دستیابی به این موارد هستند. نکته جدید درباره حملات فیشینگ این است که در حال سوء استفاده از ابزارهای مخصوصی هستند که از آنها برای ایجاد ارتباط با ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنیم.

در پست دیگری درباره کلاهبرداری‌های فیشینگ در برنامه‌های دیفای آمده است:

این کلاهبرداری از ترکیب کمبود وقت و شرایط اضطراری، ترس از دست دادن فرصت سرمایه‌گذاری و ترس از تحت تاثیر قرار گرفتن توسط موارد مختلف نظیر هاردفورک، ICO، انتقال توکن یا سایر موارد استفاده می‌کنند تا فرد موردنظر سریعا اقدام کند و هرگز متوجه نشود که با برنامه‌های مخرب در حال تعامل است.

راهکار فیش‌فورت، فهرستی از کلاهبرداری‌های شناخته‌شده و سایت‌های ایمن است که دائما به‌روزرسانی می‌شود و اکنون نیز مستقیما در مرورگر بریو مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین هنگامی که از مرورگر بریو برای تعامل با برنامه‌های غیرمتمرکز Web3 استفاده می‌کنید، به شما هشدار داده خواهد شد که در معرض خطر هستید یا خیر.

اعلان اخیر بریو بیشتر از یک توییت ساده نبوده است و جزییات آن کاملا مشخص نیست. هرچند انتظار می‌رود کاربران این مرورگر محبوب و به ویژه کاربرانی که با ارزهای دیجیتال و برنامه‌های غیرمتمرکز تعامل دارند، به زودی با این فناوری جدید آشنا شوند.

منبع
decrypt

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا