اخبار بیت کوین

چرا باید مراقب هکرها باشیم؟ از بین رفتن پس انداز ۷ ساله بیت کوین به دلیل کلاهبرداری فیشینگ!

اریک ساویکز (Eric Savics) میزبان پادکست The Protocol Podcast آخرین قربانی کلاهبرداری فیشینگ بیت کوین است که از نسخه مخرب برنامه کیف پول سخت افزاری استفاده کرده است.

ساویکز در توییت روز جمعه بیان کرد که پس انداز ۷ ساله بیت کوین خود را با دانلود پلاگین جعلی کیف پول بیت کوین کیپ‌کی (KeepKey) از فروشگاه گوگل کروم از دست داده است.

ساویکز هنگامی که برنامه مورد نظر از او درخواست کرد، عبارت بازیابی خود را وارد کرد در حالی که نمی‌دانست تحت حمله فیشینگ قرار گرفته است. عبارت بازیابی به عنوان یک شاه کلید عمل می‌کند که دسترسی به سرمایه های داخل کیف پول را امکان پذیر می‌سازد. ساویکز گفت که سارقان سایبری بلافاصله موجودی او را سرقت کردند.

ساویکز سپس متوجه شد برنامه ای که دانلود کرده است یک برنامه جعلی است.  اما دیگر دیر شده بود.

اریک وورهیس (Eric Voorhees) مدیرعامل صرافی ارز دیجیتال شیپ شیفت (ShapeShift) که کیف پول کیپ‌کی را مدیریت می‌کند گفت برای وقوع این موضوع متاسف است و به سایر افراد تذکر داد تاب در محافظت از بیت کوین خود مراقب و هوشیار باشند.

شیپ شیفت قبلا در خصوص برنامه های کلاهبردارانه در فروشگاه گوگل کروم هشدار داده و به کاربران گفته بود که این صرافی هرگز از کاربران، عبارت سید ۱۲ کلمه ای آنها را درخواست نمی‌کند.

ضروری است که کاربران از یکی از دو کلاینت رسمی کیپ‌کی استفاده کنند: پلتفرم شیپ شیفت یا کلاینت کروم کیپ‌کی.

منبع
dailyhodl

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا