اخبار خارجی

رشد مرورگر بریو (Brave)؛ ۴ میلیون کاربر فعال روزانه در این مرورگر

مرورگر مبتنی بر حریم خصوصی و بر بستر ارز دیجیتال بریو (Brave) از مرز ۴ میلیون کاربر فعال روزانه عبور کرد.

طبق به روزرسانی اخیر این مرورگر، بریو اکنون به طور میانگین ۱۲.۲ میلیون کاربر فعال ماهانه و بیش از ۴ میلیون کاربر فعال روزانه دارد. بریو که ویژگی مسدودسازی تبلیغات (adblocker) دارد و تاکید ویژه ای بر امنیت و حریم خصوصی کاربران دارد طی سال گذشته با افزایش محبوبیت خود مواجه شده است.

برندان آیک موسس و مدیرعامل بریو گفته است که این مرورگر سال ۲۰۱۹ را با ۱۱.۲ میلیون کاربر فعال ماهانه به پایان برده است که نسبت به ۸.۷ میلیون کاربر فعال ماهانه در اکتبر ۲۰۱۹ شاهد رشد ۲۸ درصدی بوده است. تعداد کاربران این مرورگر از انتهای سال ۲۰۱۹ افزایش یافت و دو ماه اول سال جاری، ۱۴ درصد افزایش کاربران فعال روزانه را برای این مرورگر در برداشته است.

بریو که توکن BAT را اداره می‌کند به کاربران امکان می‌دهد تا به جای تماشای تبلیغات مزاحم، با اهدای ارز دیجیتال از وبسایت های مورد علاقه خود حمایت کنند. کاربران این مرورگر از طریق برنامه Brave Rewards می‌توانند به وبسایت های مورد علاقه خود کمک کنند. کاربران هم چنین می‌توانند با مشاهده تبلیغات مطابق با حریم خصوصی، توکن BAT کسب کنند و سپس از این توکن ها برای کمک مالی به وبسایت ها و تولیدکنندگان محتوای مورد علاقه خود استفاده کنند.

طبق آزمایش سرعت رسمی این مرورگر، بریو می‌تواند وبسایت ها را ۳ الی ۶ برابر سریع تر از کروم و فایرفاکس بارگذاری کند.

منبع
cryptoglobe

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا