اخبار خارجی

مرورگر بریو: گوگل اطلاعات کاربران را به شرکت های تبلیغاتی می دهد!

طبق گزارش فایننشال تایمز، مرورگر بریو (Brave) متمرکز بر حریم خصوصی با ارز دیجیتال اصلی خود، مدعی شده است که گوگل از صفحات وب مخفی برای ارائه اطلاعات خصوصی کاربران خود به تبلیغات کنندگان استفاده می‌کند.

مدارک موجود که اکنون در اختیار قانونگذار اطلاعات ایرلندی می‌باشد گوگل را متهم کرده است که کاربران را پروفایل بندی می‌کند و در نتیجه مورد هدف تبلیغات قرار می‌گیرند.

ادعاهای موجود بر این اساس است که این اقدامات، قوانین حریم خصوصی اروپا را دور می‌زند. این قوانین بیان می‌کند که گوگل علاوه بر ارائه شفافیت بیشتر باید اجازه کاربران را برای چنین اقداماتی داشته باشد.

به یاد داشته باشید: گوگل رقیب اصلی بریو (Brave) است

طبق گزارش فایننشال تایمز، جانی رایان مدیر ارشد سیاست گذاری بریو، پس از ردیابی اطلاعات خود که در سرویس خریداران مجاز تبلیغات گوگل که اسم رسمی آن نیز دابل کلیک (DoubleClick) می‌باشد معامله شده بود، صفحات وب پنهان منتسب به گوگل را کشف کرد.

مدارک رایان نشان می‌دهد گوگل بر روی او برچسب ردیاب شناسایی زده بود و اطلاعات او را به شرکت های شخص ثالثی که وارد صفحه وب مخفی شده بودند ارائه می‌داد.

این صفحه وب هیچ محتوایی ندارد اما دارای آدرس منحصر به فردی است که مستقیما به فعالیت های وبگردی رایان متصل است. در این گزارش بیان شده است که پس از یک ساعت وبگردی با استفاده از گوگل کروم، رایان ۶ صفحه مجزا یافت که شناساگر او را حداقل به ۸ شرکت تبلیغاتی ارسال کرده اند.

سپس بریو یک تحلیلگر تبلیغاتی استخدام کرد تا یافته های رایان را مجددا تولید کند. آنها بیش از یک ماه از صدها نفر برای آزمایش گوگل استفاده کردند.

فایننشال تایمز اذعان داشت که بررسی ها تایید کرده‌اند که شناساگر صفحه وب مخفی گوگل برای هر کاربر، منحصربه‌فرد می‌باشد. تحلیلگران دریافتند که اطلاعات آنها با چندین شرکت تبلیغاتی به اشتراک گذاشته می شد تا تاثیر تبلیغات هدفمند افزایش یابد.

این خبرگزاری هم چنین گزارش داد که سخنگوی گوگل گفته است:

ما بدون اجازه کاربران، تبلیغات شخصی سازی شده انجام نمی‌دهیم و درخواست پیشنهاد خرید تبلیغات کنندگان را در نظر نمی‌گیریم.

گوگل در این بررسی ها یا قانونگذاری اطلاعات ایرلند در حال همکاری می‌باشد.

منبع
thenextweb

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا