اخبار بیت کوین

علی‌رغم ریزش بازار، تعداد هولدرهای بیت کوین رکورد زد

داده‌های گلس‌نود نشان می‌دهد تعداد آدرس‌هایی که بیت کوین را برای مدت بیش از ۶ ماه نگهداری می‌کنند، به رکورد جدیدی رسیده است. این در حالی است که در سال ۲۰۱۸ و زمان اصلاح قیمت بیت کوین، موجب ایجاد موج گسترده فروش در بازار شد. این موضوع نشان‌دهنده تغییر نگرش سرمایه‌گذاران به بیت کوین است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از یو تودی، دیروز ووبلاکچین (Wu Blockchain) با گذاشتن توییتی از داده‌های سایت گلس‌نود به وضعیت هولدرهای بیت کوین اشاره کرد. مطابق این داده‌ها تعداد بیت کوین‌هایی که برای مدت بیش از ۶ ماه نگهداری می‌شوند، به رکورد ۷۶.۵٪ از کل BTCهای در گردش یعنی چیزی حدود ۱۴.۵۱ میلیون واحد BTC رسیده است. همچنین این آمار در مورد تعداد بیت کوین‌هایی که بیش از ۱۰ سال هولد شده‌اند، چیزی در حدود ۲.۳۹ میلیون واحد BTC است.

نمودار وضعیت هولد بیت کوین
نمودار وضعیت هولد بیت کوین

همان‌طور که از نمودار بالا مشخص است، هولد بیت کوین پس از رسیدن قیمت نزدیک به ۷۰,۰۰۰ دلار و علی‌رغم کاهش قیمت اوج گرفته است. این موضوع نشان‌دهنده تغییر در الگوهای رفتاری هولدرهای بیت کوین در مقایسه با سال ۲۰۱۸ است. در آن زمان بیت کوین پس از رسیدن به اوج قیمتی خود دچار یک اصلاح عمیق قیمتی شد که با فروش گسترده دارندگان BTC همراه بود. اکنون به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران بیت کوین دیدگاه بلندمدت را در مورد سرمایه‌گذاری بر روی این رمزارز مد نظر دارند.

یکی از دلایل این تغییر الگوی رفتاری می‌تواند به موج صعودی قیمت در اواخر سال ۲۰۲۰ مربوط باشد. در آن زمان درصد زیادی از هولدرهای میان‌مدت بیت کوین، دست به فروش دارایی خود در حوالی قیمت ۱۰,۰۰۰ دلار کردند و تنها چند ماه بعد از آن متوجه شدند که نقطه فروش آن‌ها در واقع کف قیمتی بیت کوین بوده است.

منبع
u.today

سعید قاسمی

رشته من برق مخابرات بوده و از نظر من هر موضوعی تو دنیا مثل یه شبکس که باید تحلیلش کرد و کامل بفهمی که چطور کار میکنه؛ از جمله بلاکچین. تحلیل تکنیکال برام خیلی جذابه چون باهاش ذهنیت آدما رو تو موقعیت‌های مختلف میفهمم و برام قابل پیش‌بینی میشن.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا