اخبار آلتکویناخبار بیت کویناخبار عمومی

بیت کوین می‌تواند اولین ارز جهانی باشد!

مدیر اجرایی شرکتی که بزرگترین بازار بورس در جهان را دارد بر این باور است که بیت کوین توانایی تبدیل شدن به “اولین ارز جهانی” دارد. وی برای اینکه این امر را عملی کند در حال انجام برنامه های بلند پروازانه ای می‌باشد.

طبق گزارشات، بورس بین قاره ای (ICE) صاحب بازار بورس نیویورک (NYSE) شرکت جدیدی را به نام Bakkt تشکیل می‌دهد که قصد دارد بین وال استریت، مین استریت و ارز دیجیتال پلی ایجاد کند.

جفری اسپرچر، بنیانگذار، رئیس و مدیر عامل شرکت ICE، در مصاحبه ای توضیح داد که معتقد است بیت کوین می‌تواند تبدیل به ارزی برای پرداخت های جهانی شود. اسپرچر بیان کرد:

بیت کوین گردش پول جهانی را به میزان بسیار زیادی آسان می‌کند و پتانسیل تبدیل شدن به اولین ارز جهانی را دارد.

این اقدام نشان می‌دهد ICE نه تنها محصول آتی بیت کوین را به صورت فیزیکی راه اندازی می‌کند، بلکه به طور مستقیم دارایی های کریپتو را نگهداری می‌کند و به شرکت هایی نظیر استارباکس کمک می‌کند تا دارایی های دیجیتال نظیر بیت کوین را برای پرداخت های روزانه قبول کنند. استارباکس با ICE برای ایجاد چنین پلتفرمی همکاری می‌کند.

این اقدام وجهه قابل توجهی برای ICE به وجود می‌آورد. این شرکت در ماه دسامبر گذشته اعلام کرد نمی‌خواهد محصولات بیت کوین راه اندازی کند. اسپرچر و دیگر مدیران ICE در حال برنامه ریزی برای اجرای بلندپروازانه ترین برنامه کریپتو هستند.

اسپرچر بیان کرد:

اگر این برنامه موفقیت آمیز باشد قول می‌دهند که بیت کوین را در مین استریت بکار ببرد، این امر می‌تواند به مدیران دارایی سنتی کمک کند تا سرمایه گذاران جوان را جذب کنند. این سرمایه گذاران جوان به همان میزان از محصولات مالی سنتی فراری اند که مدیران دارایی ها از بیت کوین می‌باشند.

نسل های جدید به موسسات مالی سنتی اعتماد ندارند. برای کسب اعتماد آنها، بانک ها، کارگزاری ها و مدیران دارایی می‌توانند از یک ارز که نسل جدید به آن باور دارند مانند بیت کوین استفاده کنند. استفاده از ارزهای دیجیتال توجه بسیاری را جلب می کند. وی در ماه آوریل اعلام کرده بود:

روندی در حال شکل گیری است که نمی‌توانم به آن فکر نکنم و نادیده بگیرم. مردم به پسری با نام ساتوشی ناکاموتو که هیچ کس آن ها را ملاقات نکرده است بیشتر از فدرال آمریکا اعتقاد دارند.

منبع
ccn

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا