اخبار خارجی

موجودی بیت کوین صرافی بیتمکس کاهش ۲۵ درصدی یافته است

طی ۲ هفته گذشته مقدار بیت کوین های در اختیار صرافی ارز دیجیتال بیتمکس است، ۲۵ درصد کاهش یافته است.

در سقوط شدید بازار ارز دیجیتال در تاریخ ۱۲ مارس، قیمت بین کوین تقریبا ۵۰ درصد کاهش یافت. صاحب نظران معتقدند که نقدینگی های انبوه در بیتمکس در سقوط شدید بازار نقش مهمی داشتند. از آن زمان تاکنون، مقدار بیت کوین های بیتمکس کاهش چشمگیری داشته است.

طبق اطلاعات گردآوری شده توسط کوین متریکس (CoinMetrics)، در تاریخ ۱۳ مارس بیتمکس تقریبا ۳۱۵,۰۰۰ بیت کوین داشت. این تعداد تا تاریخ ۲۹ مارس به ۲۴۴,۰۰۰ بیت کوین کاهش یافته است.

دلیل این کاهش شدید کاملا مشخص نیست. ممکن است سرمایه گذاران به دلیل عدم قطعیت حاکم بر بازار، سرمایه خود را برداشت کرده اند یا شاید بیتمکس تصمیم گرفته است تا حضور خود در عرصه بیت کوین را کاهش دهد. هرچند این موضوع می‌تواند بیانگر ت و اطمینان بیتمکس نیز باشد.

سایر افراد اذعان داشته اند که این کاهش صرفا نتیجه آن است که سرمایه گذاران سازمانی و دارندگان بزرگ بیت کوین تصمیم گرفته اند در بحران کنونی کاملا از این عرصه خارج شوند.

انتقال بیت کوین به کیف پول های شخصی

بیتمکس تنها صرافی ارز دیجیتال نیست که شاهد کاهش موجودی بیت کوین خود بوده است. اطلاعات جمع آوری شده توسط گلس نود (Glassnode) نشان می‌دهد که برداشت ها از تاریخ ۱۸ مارس افزایش یافته است و مقدار بیت کوین های صرافی ها را به کمترین سطح ۸ ماه گذشته رسانده است.

گلس نود گفته است ممکن است معامله کنندگان تصمیم گرفته باشند تا تصدی دارایی های خود را حفظ کنند یا دست از انجام معاملات بردارند و آن را برای بلندمدت نگه دارند، یا شاید نگران نقدینگی صرافی های ارز دیجیتال در بحبوحه روند نزولی بازار هستند.

تبدیل سرمایه ها به استیبل کوین

اگرچه بیت کوین در شرایط موجود تقریبا خوب توانسته است دوام بیاورد، اما خروج بیت کوین از صرافی ها می‌تواند به دلیل پیش بینی هایی از کاهش قیمت بیشتر باشد. علاوه بر این موضوع، شاهد انتقال سرمایه ها به استیبل کوین هایی نظیر تتر هستیم که اخیرا به رکورد موجودی خود در صرافی ها دست یافته است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا