اخبار بیت کوین

بازار قراردادهای آپشن‌ بیت کوین همچنان هیچ ضعفی از خود نشان نمی‌دهد؛ علت چیست؟

تریدرهای آپشن ارز دیجیتال به صورت استراتژیک قراردادهایی باز کرده‌اند که با روند نزولی مداوم قیمت بیت کوین متفاوت است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، داده‌ها نشان می‌دهد در ۲۴ ساعت گذشته، قیمت بیت کوین از نظر ارزش بازار بیش از ۱٪ کاهش یافته و به نزدیکی ۶۴٬۵۰۰ دلار رسیده است و فاصله خود را با سقف قیمتی اخیر در نزدیکی ۷۲٬۰۰۰ دلار افزایش داده است. اما در بازار معاملات آپشن چه خبر است؟ معامله‌گران این بازار در مورد آینده قیمت بیت کوین چه نظری دارند؟

تعهد بازار آپشن به صعود بیت کوین

با این حال، جریان قراردادهای آپشن بیت‌کوین در صرافی بزرگ دریبیت (Deribit) به سمت آپشن‌های کال (قرارداد اختیار خرید) با سطوح قیمت اعمال (Strike Price) بسیار بالاتر از نرخ فعلی بازار ارز دیجیتال متمایل شده است که احتمالا نشانه‌ آن است که سرمایه‌گذاران حرفه‌ای انتظار دارند ضعف مداوم قیمت، زمینه را برای یک دوره صعودی فراهم کند.

شرکت کیوسی‌پی کپیتال (QCP Capital) مستقر در سنگاپور در این مورد بیان کرد:

در بازار آپشن، ما در ۲۴ ساعت گذشته شاهد جریان خرید غیرعادی بزرگی از قراردادهای کال (Call) با انقضای دسامبر و مارس با قیمت ۹۰٬۰۰۰ تا ۱۰۰٬۰۰۰ دلار بودیم. ما معتقدیم که این اتفاق نشان می‌دهد بازار در حال رسیدن به کف است و خود را برای یک رالی پایدار آماده می‌کند که احتمالا تا سال ۲۰۲۵ ادامه خواهد داشت.

فعال‌ترین آپشن‌های بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته
فعال‌ترین آپشن‌های بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته – منبع: ولو دیتا

نمودار بالا، فعال‌ترین آپشن‌های بیت کوین در صرافی دریبیت را در ۲۴ ساعت گذشته نشان می‌دهد. این فعالیت عمدتا در قراردادهای کال با سررسید ژوئن در قیمت‌های ۶۵٬۰۰۰ دلار، ۶۸٬۰۰۰ دلار و ۷۰٬۰۰۰ دلار، با سررسید جولای در قیمت ۱۱۰٬۰۰۰ دلار و همچنین با سررسید دسامبر در قیمت اعمال ۹۵٬۰۰۰ دلار متمرکز شده است.

واگرایی در احساسات بازار آپشن و قیمت فعلی بیت کوین به شدت در متریک اسکیوی کال-پوت (Call-Put Skew) مشهود است که نشان می‌دهد تریدرها برای کسب سود در جهت صعودی یا نزولی حاضرند چه مقداری بپردازند.

اسکیوی کال-پوت بیت کوین - منبع: امبردیتا
اسکیوی کال-پوت بیت کوین – منبع: امبردیتا

طبق داده‌های امبردیتا (Amberdata)، اسکیوی یک، دو، سه و شش ماهه طی پولبک اخیر قیمت بیت‌کوین به طور مداوم مثبت بوده است که نشان‌دهنده سوگیری برای قراردادهای کال یا همان صعود قیمت است. تنها اسکیوی هفت روزه منفی شده که نشان‌دهنده تقاضا برای محافظت در برابر روند نزولی است.

بیت کوین در هفته‌های اخیر از روند صعودی نزدک جدا شده است که عمدتاً به دلیل فروش توسط هولدرهای بلندمدت و ماینرها و صحبت‌های فزاینده درباره ماهیت غیر جهت‌دار جریان‌های ETF است. روز پنجشنبه نیز دولت آلمان مقداری بیت کوین به ارزش ۴۲۵ میلیون دلار را احتمالا به قصد فروش، به صرافی‌های ارز دیجیتال منتقل کرد. همه این عوام در کاهش قیمت اخیر بیت کوین تاثیرگذار بوده‌اند؛ اتفاقی که گویا بر بازار آپشن بیت کوین تاثیر چندانی نداشته است.

منبع
کوین دسک

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا