تحلیل تکنیکال

تحلیلگر مطرح: کاهش قیمت بیت کوین ناشی از تقاطع مرگ حداکثر تا 22,000 دلار ادامه‌دار خواهد بود

تحلیلگر مطرحی با نام رکت کپیتال (Rekt Capital) دیروز در رشته توییتی به تحلیل قیمت بیت کوین پرداخت. از نظر این تحلیلگر کف قیمت بیت کوین در حوالی ۲۲,۷۰۰ دلار قرار دارد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، رکت کپیتال در این رشته توییت محدوده ۲۲,۷۰۰ دلار را کف قیمت بیت کوین دانست. او در این استدلال از نمودار قیمت BTC در تایم فریم روزانه استفاده کرده است و میانگین‌های متحرک ۵۰ و ۲۰۰ روزه را برای آن رسم کرده است.

لازم به ذکر است که از تقاطع این ۲ میانگین متحرک به سمت پایین،‌ تحت عنوان تقاطع مرگ یاد می‌شود. از سال ۲۰۱۳ تا کنون ۶ بار تقاطع مرگ در نمودار روزانه بیت کوین ظاهر شده است که آخرین آن مربوط به ژانویه ۲۰۲۲ (دی ۱۴۰۰) است. رکت کپیتال کاهش قیمت بیت کوین در این پروسه را به ۲ بخش قبل از وقوع تقاطع مرگ و بعد از آن تقسیم کرده است که در ۵ بار گذشته به شرح زیر بوده‌اند:

  • در سال ۲۰۱۳ حدود ۷۳٪ کاهش قیمت قبل از تشکیل تقاطع مرگ اتفاق افتاد و پس از آن نیز ۷۰٪ کاهش قیمت بیت کوین را تجربه کردیم.
  • در سال ۲۰۱۷ حدود ۷۰٪ کاهش قیمت قبل از تشکیل تقاطع مرگ اتفاق افتاد و پس از آن نیز ۶۵٪ کاهش قیمت بیت کوین را تجربه کردیم.
  • در سال ۲۰۱۹ حدود ۵۳٪ کاهش قیمت قبل از تشکیل تقاطع مرگ اتفاق افتاد و پس از آن نیز ۵۵٪ کاهش قیمت بیت کوین را تجربه کردیم.
  • در سال ۲۰۲۰ حدود ۶۳٪ کاهش قیمت قبل از تشکیل تقاطع مرگ اتفاق افتاد اما پس از آن شاهد رشد ۱۵۸۱٪ قیمت بیت کوین بودیم.
  • در سال ۲۰۲۱ حدود ۵۶٪ کاهش قیمت قبل از تشکیل تقاطع مرگ اتفاق افتاد اما پس از آن شاهد رشد ۱۴۱٪ قیمت بیت کوین بودیم.
رفتار بیت کوین در تقاطع‌های مرگ

مطابق این تحلیل در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ این الگو تغییر رفتار داده است و پس از تشکیل تقاطع مرگ، شاهد افزایش قیمت بیت کوین بوده‌ایم و در هر ۲ مورد اندکی پس از تشکیل این تقاطع، شاهد رسیدن به کف قیمت بیت کوین و تغییر روند به صعودی بوده‌ایم. از آنجایی که از نوامبر ۲۰۲۱ (آبان ۱۴۰۰) و سقف تاریخی قیمت بیت کوین تا تشکیل تقاطع مرگ در ژانویه، شاهد حدود ۴۳٪ کاهش در قیمت بیت کوین بودیم، در سناریوی نزولی (مربوط به تقاطع‌های مرگ قبل از سال ۲۰۲۰) کاهش قیمت BTC می‌تواند تا ۴۳٪ دیگر نیز ادامه دار باشد. این بدان معنی است که می‌توانیم شاهد رسیدن قیمت به ۲۲,۷۰۰ دلار باشیم. در سناریوهای شبیه به سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ نیز که می‌توانیم در سطوح فعلی شاهد تغییر روند قیمت بیت کوین به صعودی باشیم.

 نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم روزانه منبع: تریدینگ ویو
نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم روزانه منبع: تریدینگ ویو

رکت کپیتال برای گرفتن تاییدیه برای کف قیمتی که مشخص کرده است، به سراغ حمایت تاریخی و کلیدی بیت کوین رفته است. میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای (خط نارنجی) بیت کوین در طول تاریخ پیدایش این رمزارز، همواره نقش حمایت قدرتمند را ایفا کرده است. این شاخص اکنون در نزدیکی قیمت ۲۲,۰۰۰ دلار قرار گرفته است. بنابرین این محدوده قیمتی را می‌توان به عنوان کف قیمت بیت کوین دانست.

نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم هفتگی  منبع: تریدینگ ویو
نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم هفتگی منبع: تریدینگ ویو

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا